Metin2 Steam ile Yollarını Ayırıyor

Metin2 Steam ile Yollarını Ayırıyor. | EpinSultan

Metin2 Steam ile Yollarını Ayırıyor

Bir dönemim MMORPG harikası olan Metin2 ilk kez 2004 yılında Kore'de yayınlandı. Hepimizi bilgisayar başına kitleyen Metin2 2006 yılında küresel olarak piyasaya tam anlamıyla giriş yapmış oldu. Bir dönem internet kafelerin en çok oynanan oyunu ve uğruna paralar harcanan Metin2 oyunu gün geçtikçe popüler kalmaya ve daha fazla oyuncu kazanmaya devam etti. 99 Level sınır olan Metin2 oyununda hepimiz ilk kim 99 olacak diye merakla takip ettik. Herkes EdiLee'nin olmasını beklerken 7. server olan Artemis serverında Kuralsizz01 ilk sırayı kapmayı başardı. Bu sıralar herkesin zamanını ve parasını harcadığı Metin2 pik seviyesine gelmiş oldu. Daha sonrasında hile kullanım oranının artmasının önüne geçemeyen Metin2 yönetim sistemi çok fazla sayıda oyuncu kaybına dur demeyi başaramadı. Gün geçtikçe yenilenen yapısı ve etkinliklerle oyuncularını korumaya çalışan yönetime bu seferde oyunda çok fazla değişiklik yapıldığı için tepki yağdı. Ardından çıkan haksız yere Ban dedikoduları ve açılan yeni Metin2 PVP serverlar nedeni ile ne yazıkki oyuncu kaybının önüne geçemediler. Çok fazla sayıda yönetim değişmesi de bu işin tuzu biberi oldu.
Metin2 ile büyüyen bir nesil olarak bu durumlara oldukça üzülsek de Metin2'nin Steam'e gelmesiyle tekrardan umutlandık. 2017 yılında Steam platformu ile birleşen Metin2'nin bu macerası çok uzun soluklu olmadı. Bizler daha fazla yeni gelişme ve güncelleme beklerken oyunun Steam platformundan kaldırılacağı haberini aldık.

Metin2 Ne Zaman Steam'den Ayrılıyor

Metin2'nin Steam'den ayrılma tarihi resmi olarak duyuruldu. 18 Ağustos 2022 tarihinde Steam'den ayrılacağı duyurulan Metin2 18 Mayıs'tan itibaren Steam'den yeni kayıt almayacağını duyurdu.
 

Metin2'yi Steam'den Oynayanlar Ne Yapacak?
 

Metin2'yi Steam Platformundan oynayan oyuncular için de çözüm mevcut. Oyuncuların bu durumda hesaplarını GeForge hesapları ile ilişkilendirmeleri gerekecek. Peki bu nasıl olacak? Bu noktada bir kaç adımı izlemek yeterli olacaktır.

-Buradaki bağlantıya tıklayarak hesap taşıma işleminin yapılacağı sayfaya gidebilirsiniz.

  • -Steam hesabınızı kullanarak giriş yaptıktan sonra Geforge istemcisinin bağlantı kurma iznini onaylayın. Bu sayede Geforge ve Steam hesaplarınız bağlanmış olacak.

  • -Daha sonrasında ise hesap taşımak için bir Geforge hesabına ihtiyacınız olacak. Halihazırda bir Geforge hesabınız varsa buna giriş yaptıktan sonra 'taşımayı gerçekleştir' diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.

  • -Eğer bir Geforge hesabınız yoksa hesap oluşturduktan sonra buna giriş yaparak aynı işlemi tekrarlamanız gerekmekte.

  • -Hesap taşıma işleminiz gerçekleştiğinde ekranınızda bir onay bildirimi belirecek ve böylece işlem tamamlanmış olacak.

Hesabınızı Taşımadan Önce Bunları da Bilmenizde Fayda Var

Unutmayın ki hesap taşıma işlemini yaptığınız anda Metin2'yi bir daha Steam üzerinden oynamanız mümkün olmayacak. Bunun yanı sıra artık Ejderha Parası'nı da Steam üzerinden almak mümkün değil. Bu işlem için hesabınızı taşımış olmanız gerekmekte. Ayrıca oyundan yasaklanmış, yani ban yemiş hesaplar için taşıma işlemi de bir anlam ifade etmiyor, zira yasağınız yeni istemcide de devam ediyor olacak.

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  ←
→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  ←
→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın ← 

  • E. Tarihi : 28.05.2022 17:25
  • Okunma : 1.782