10 saniye içinde yönlendirileceksiniz.EpinSultan'a git
https://www.epinsultan.com/haber/12-metin2-pvp-reklam.html

Metin2 Hidra Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları Nelerdir?

Metin2de Hidra Nasıl Yapılır ve Püf Noktaları Nelerdir?

Metin2'de Hidra Nedir?

Metin2'de Hidra aynı mitolojide olan 3 başlı bir ejderhadır, bu ejderha diğer bosslara göre kendi zindanında bulunmaz bir gemiyi yok etme üzerine geminin içinde onu takip eden canavarlar ile birlikte bulunur.

Metin2'de Hidraya Nasıl Girilir?

İlk önce minimum 90 seviye olmamız gerektiğini bilmeniz gerekiyor çünkü Hidra'nın aracısı Ejderha Ateşi Burnu haritasında bulunan Balıkçı NPC'sidir bu haritaya girebilmek içinde 90 seviye olmamız gerekir.

1. Köyde bulunan Ejderha Bekçisi Jaharr'dan Meley'in İzi görevini almamız gerekiyor. Bu görev oldukça kolay, ilk önce Doyyumhwan'a ışınlanıyoruz daha sonra M'ye basıp haritamızı açıyoruz. Haritada beliren noktalara gidiyoruz, gittiğimiz noktada Meleyin İzi NPC'si bulunacaktır ona tıklıyoruz ve bizi Meley giriş NPC'si olan Ejderha Bekçisi Dolnarr a gönderiyor yani Doyyumhwan'ın tam ortası ve Işınlayıcının yanı. Ejderha Bekçisi Dolnarr bizi Ejderha Ateşi Burnuna yönlendirecektir Ejderha Ateşi Burnu haritası ışınlayıcıda Karanlık Ejderha Kayası olarak tanımlanmaktadır. Bu haritada hemen ışınlanma noktasında olan ve haritada yanan ışığa gitmemiz ve buradan sonrada köye geri Ejderha Bekçisi Jalnarr NPC'sine dönüyoruz. Ejderha Bekçisi Jalnarr ile konuşup Ejderha kraliçesi takibi görevini alıyoruz. Bu görevde tekrar Ejderha Ateşi Burnuna ışınlanıp Balıkçı NPC'si ile görüşmemiz gerekmektedir. Balıkçı bizden Geminin inşa edilmesi için 100 adet Gemi Tahtası, 1 adet Yelken ve 1 adet Dümen istemektedir. Bu itemleri seviyemiz ve üstündeki canavarları öldürerek elde edebiliriz. Çok uzun sürmeyecektir charınızı otomatik ava koyup 20-30 dakika içerisinde tüm malzemeleri toplayabilirsiniz. Topladığımız malzemeleri Balıkçıya geri götürüyoruz ve bize Hidra'ya girebilmek için Geçit Bileti veriyor. Hidra'ya girebilmek için envanterimizde Geçit Bileti bulunmalıdır aynı şekilde bizimle birlikte girecek grup arkadaşlarımızda da olması gerekmektedir. Geçit Biletini oyun içerisinde pazarlardan veya Nesne Marketten Ejder Parası karşılığında satın alabilirsiniz, sitemiz aracılığıyla güvenilir ve en uygun fiyatlara Ejder Parası satın alabilirsiniz. Hidraya en az 2 kişi girebilirsiniz ve girişin grup lideri tarafından yapılması gerekir.

Metin2'de Hidra İçin Gereken Efsunlar Nelerdir?

Buzun Gücü +%1 (Mitsi Ejderha Elması veya Buz Tılsımı ile elde edebiliriz)

Buzun Direnci +%35 (Izgara kurbağa balığı, Mitsi-Efsanevi Ejderha Elması ve Tılsımlara Buz Direnci getirerek elde edebilirsiniz)

Beceri Hasarına Karşı Koyma +%20

Bunlar ana efsunlar olmakla birlikte biyolog görevlerimizin bitmiş olması, petimizin olması, canavarlara karşı güç efsununun olması ve ek bonuslarımızın hepsinin olması gerekmektedir. Hidra'yı keserken Dönüşüm Küresi kullanmanızı şiddetle tavsiye ederiz!

Metin2'de Hidra Nasıl Kesilir?

Üstteki talimatları ve görevleri gerçekleştirdikten sonra Geçit Bileti karşılığında grup arkadaşlarımızla Ejderha Ateşi Burnunda bulunan Balıkçı aracılığıyla giriş yapıyoruz. Giriş yaptıktan sonra bizi Geminin Dümen bölgesine ışınlayacaktır. Dümen'e tıklayarak Gemi savunmasını başlatıyoruz. Hidra için diğer bosslarda olduğu gibi aşamalarımız vardır bu aşamalar canavar dalgaları şeklindedir ve Hidra aynı mitolojide olduğu gibi tek seferde öldürülmez yani Hidra'yı öldürüp ganimetini alabilmemiz için sürekli öldürüp aşamalarını tamamlamamız gerekir.

1. Dalga; Gemi savaşı başlamadan güverteye geçiş yapamayız, Gemi savaşı başladığında 120 Saniye boyunca Gemi Direğini Nefrit Haritasındanda tanıyacağınız canavarlardan korumanız gerekmektedir. Canavarlar Gemi Direğine daha saldırmadan onların üzerine koşup daha Gemi Direğine saldırmadan Gemi Direğine verecekleri hasarı minimuma indirebilirsiniz. Canavarlar 120 saniye boyunca sürekli gemi direğine saldıracak ve öldükçe yenileneceklerdir, hepsini öldürdükten sonra bizi tekrar 2. Dalga için Gemi Dümenine ışınlayacaktır.

2. Dalga; Bu dalgada karşımıza artık Hidra çıkacak ve koruyucularıyla birlikte Gemi Dümenine vuracaklardır bu adımda canavarlara değil Hidra'ya saldırıp onu öldürmemiz gerekir. Hidrayı öldürdükten sonra tekrar gemi dümenine ışınlanacağız ve 3. Dalga için hazır olacağız.

3. Dalga; Bu aşamada karşımıza tekrar Hidra çıkacak ve artık koruyucuları daha güçlüdür, aynı şekilde Gemi Dümenine saldıracaklardır ve biz tekrar canavarlara değil Hidraya saldıracağız. Artık son Hidrayıda öldürdük, Hidranın ganimetini elde edebiliriz. Hidranın tam karşısında bulunan Hidra'nın Hazinesine yaklaşıp 1 kere vurmanız hazineyi parçalamanıza yeterli olacaktır.

Dikkat; Hidra oldukça güçlüdür ve yüksek hasarlar vurabilir bu yüzden yanınızda mutlaka Yaşam Kutsaması bulunmalıdır.

EpinSultan

Metin2'de Hidradan Ne Elde Ederiz?

Hidra'nın hazinesinden  1-4 adet Hidra'nın Sandığı, Beyaz İnci, Nessie Yumurtası, Zihin Taşı Destesi, Tecrübe Yüzüğü,  Şeytan Boynuzu Zırh +0, Kemik Plaka Zırh +0, Altın Giysi +0, Ejder Süvari Giysisi +0, Baş Komutan Zırhı +0, Som Balığı suşi ve Cesur Pet Kitabı elde edebilirsiniz

Hidra'nın Sandığından ne çıkar;

Nessie Yumurtası

Hakim Kuşağı (Asil)

Kötü Ruh Kovma Kağıdı (Ticarete konulabilir) (2 adet)

Taş Sanatı Kitabı (3 adet)

Beyaz İnci

Geçit Bileti

Büyülü Metal (Hidra'nın sandığından elde edeceğiniz Büyülü Metal oyundaki tek ticaret edilebilen Bülüyü Metaldir)

Kankırmızı İnci

Kemgöz Mücevheri (5 adet)

Kutsama Kağıdı

Kırmızı Hayalet Ağaç Dalı (5 adet)

Liderin Notları (5 adet)

Hayalet Ağaç Dalı (5 adet)

Zihin Taşı Destesi (10 adet)

Protein Lokması

Kral Kaplan Mührü (Beyaz) (20 Günlük Ticaret Edilebilir)

Rastgele Sandığı

Süs Taşı (200 adet)

Mavi İnci

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 07.05.2020 16:22
  • Okunma : 19.943