10 saniye içinde yönlendirileceksiniz.EpinSultan'a git
https://astra2.net/

Metin2 de Büyülü Orman Rehberi, Jotun Thrym ve Bagjanamu

Metin2 de Büyülü Orman Rehberi, Jotun Thrym ve Bagjanamu | EpinSultan

Metin2'de Büyülü Orman Nedir?

Büyülü Orman Metin2'ye 120 Level sınırıyla birlikte sonradan entegre edilmiş bir haritadır, bu haritada hem seviye kasılabilir, hem metin farmı yapılabilir ve bossları yok edebilirsiniz!

Bu harita 95. seviyeden sonra en hızlı kasabileceğiniz haritadır

Büyülü Ormana giriş yapabilmek için 95. seviyeye ulaşmış olmamız veya daha üst bir seviyede olmamız gerekir.

Büyülü Ormana Nasıl Gidilir?

Büyülü Ormana gidiş biraz zahmetlidir Büyülü Ormana gitmeden önce aracı haritalarımız var ama uzun yolu Işınlanma Yüzüğüne sahipseniz tercih etmek zorunda değilsiniz şimdiki anlatacaklarımız Işınlanma Yüzüğü olmayanlar için eğer sahipseniz direk Gautama Uçurumuna ışınlanabilirsiniz ve Ochao Tapınağına giriş yapabilirsiniz. Eğer yüzüğe sahip değilseniz ilk önce Işınlayıcı'dan Ejderha Ateşi Burnuna ışınlanıp oradan haritanın en üstünde bulunan Yıldırım Dağlarına gideceksiniz Yıldırım Dağlarından ise haritanın sağ altında bulunan Gautama Uçurumuna giriş yapacaksınız ve buradan Ochao Tapınağına giriş yapacaksınız işte adım adım görseller;

EpinSultan EpinSultan  EpinSultan

Ochao Tapınağına girdikten sonra Büyülü Ormana giriş yapabilmek için En-Tai Bekçisini EpinSultan bulup öldürmemiz ve portaldan EpinSultan geçmemiz gerekmektedir (portala tıklayarak giriş yapabilirsiniz), bu yaratık haritanın en köşe bölgelerinde kendine ait odasında 15 dakikada bir çıkmaktadır. İşte haritada en çok çıktığı yerleri işaretlediğimiz görsel;

EpinSultan 

Artık Büyülü Ormana giriş yaptık Büyülü Orman için özel efsunlara ihtiyacımız vardır.

Büyülü Orman İçin Gereken Efsunlar ve Oranları

Rüzgara Karşı Dayanıklık +%90

Şeytanlara Karşı Güç +%45

Rüzgarın Gücü +%1 (Mitsi Ejderha Yeşimi veya Rüzgar Tılsımı ile sağlayabilirsiniz)

Ek olarak tavsiyelerimiz ise Canavarlara Karşı Güç, 20.000+ HP ve bol miktarda Kritik, delici isabet şansı.

Büyülü Orman İle İlgili Tavsiyeler

Bu haritada en hızlı kasılma yöntemi haritada 10 dakikada bir yenilenen metinleri kırarak seviye kasmaktır, 2 tür metin vardır biri Ağaç Yaratığı Metini (100 Lv.)https://www.epinsultan.com/upload/orman2.png  bu metinden bir ganimet elde edemezsiniz bu metini daha çok etkinlik değerlendirme ve hızlı seviye kasmak için kullanabilirsiniz. 2. Metin ise Orman Metini (120 Lv.)EpinSultan bu metinden Cesaret Pelerini, +7 65 Seviye İtemler, Beceri Kitabı, Ruh Taşı, Unutkanlık Kitabı, Yeşil Ejderha Fasulyesi, Kutsama Kağıdı, Hırsızın Eldivenleri, Tecrübe Yüzüğü ve +7 Çelik Zırhları gibi önemli itemler elde edebilirsiniz.

Bu haritada Bruce-Wayne kullanarak charımızı otomatik avda bırakıp slotlardan Sağlam İpler, Mitril ve Gri Boya gibi önemli itemler kazanabilirsiniz ayrıca aracı olan Ochoa Tapınağında Mitril ve Sağlam İpler farmınıda bu şekilde yapabilirsiniz.

Bu haritada karakterinizin gücüne göre metin kesmek haricinde 3 aşamalı kasılma planı vardır bunu görselde işaretledik

1. Aşama > Yeşil Daire kolay.

2. Aşama > Mavi Daire orta.

3. Aşama > Kırmızı Daire zor.

EpinSultan

3. Aşama > Kırmızı Daire zor bölümünde sinirinizi bozabilecek En-Tai İmhacıları yaratıkları vardır bu yaratıkları eşyalarınıza Bayılma Şansı efsunu ekleyerek daha kolay bir şekilde yok edebilirsiniz.

Bu haritada hızlı kasılabilmek için Tecrübe Yüzüğü, Bilgelik İksiri ve Izgara Yabbie, Izgara Altın Sudak balıklarını kullanabilirsiniz. Bu balıklarla ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bu haritada asıl bosslarımız haricinde haritanın en sağ üstünde En Tai Hükümdarı bulunmaktadır ve bu bossu öldürerek 10 adet Yeşil İksir(B), 10 adet Mor İksir(B), 10 adet Alp Gülü, 10 adet Leylak, 10 adet Dut, 10 adet Gango Kökü, 10 adet Tue Mantarıı gibi bitkiler elde edebilirsiniz.

EpinSultan Bu hükümdarı yok etmesi hızlı ve kolaydır ama üstte belirttiğimiz efsunların haricinde bolca Beceri Hasarına Koyma bonusuna sahip olmalı ve yanımızda Yaşam Kutsaması bulundurmalıyız. Bu mini-boss her CH'de 15 dakikada bir çıkmaktadır yani hızlı ve bolca ganimeti kısa zamanda elde edebilirsiniz.

Nasıl Jotun Thrym ve Bagjanamu Yapılır?

Jotun Thrym ve Bagjanamu yapabilmek için Büyülü Ormana girmiş 5 chara ihtiyacımız vardır. Bu bosslara giriş yapabilmek için ön görevlerimiz vardır, işte bu görevler ve detaylı anlatımları;

1. Adım : Büyülü Ormanın girişine bulunan Orman Bekçisinden EpinSultanİlk Keşif görevini alıyoruz. Bu görevde Büyülü Ormanın giriş ve orta bölgelerinde bolca bulunan En-Tai SavaşçısındanEpinSultan 50 adet öldürmemiz isteniyor, En-Tai Savaşçılarını öldürdükten sonra Orman Bekçisine geri dönüyor ilk görevimizi bitirip Tecrübe Puanı ödülümüzü alıyoruz ve 2. göreve geçiş yapıyoruz. (Bu görevler sayesinde hızlı bir şekilde EXP kasabilirsiniz)

2. Adım : Orman Bekçisinden İlaç Çantasını Bul görevini alıyoruz. Bu görevde En-Tai Rahiplerini öldürerek İlaç Çantası elde ediyoruz bu görevde belli bir sayı yok ilk öldürdüğünüz En-Tai Rahibinden de EpinSultan elde edebilirsiniz 100 tane kestikten sonrada ama genel olarak en kolay görev diyebiliriz. En-Tai Rahipleri Büyülü Ormanın her bölümünde rahatlıkla bulunabilir ve öldürmesi kolay yaratıklardandır.

İlaç çantasını bulduktan sonra Orman Bekçisine geri dönüp İlaç çantasını ara tuşuna basıyoruz ardından tekrar tıklayıp İlaç çantasını teslim et butonuna basıyoruz ve haritamızın sağ ortasında bulunan Yeşil ile işaretlenmiş kısımdaki Orman Casusuna EpinSultan İlaç çantasını teslim ediyoruz ve ödülümüzü alıyoruz.

3. Adım : Orman Casusuna tıklayıp İkinci Keşif görevini alıyoruz. İkinci Keşif görevinde haritada rastgele konumlandırılmış olan Ağaç Yaratığı Metninden 5 adet kesmemiz gerekiyor. Metinleri kesip Orman Casusuna geri dönüyoruz görevimizi teslim edip ödülümüzü alıyoruz.

4. Adım : Orman Casusuna tıklayıp En-Tai şebnemi bul butonuna tıklıyoruz. Bu görevde En-Tai İmhacılarını öldürüp 5 adet En-Tai Şebnemi elde etmemiz gerekir, her kestiğimiz imhacıdan düşmez ama ortalama 2-3 imhacıdan 1 adet elde edebiliriz. Düşürdüğümüz En-Tai Şebnemlerini Orman Casusuna teslim ediyoruz ve ödülümüzü alıyoruz.

5. Adım : Haritanın en sol ortasında bulunan Orman Kaşifine EpinSultan gidiyoruz ve En Tai Hükümdarını öldür butonuna tıklıyoruz. Haritanın sağ üstünde bulunan En Tai Hükümdarını öldürüyoruz ve değerli tahta elde ediyoruz. En Tai Hükümdarını öldürdükten sonra Orman Kaşifine geri dönüyoruz ödülümüzü ve yeni görevimizi alıyoruz, tekrardan En Tai Hükümdarını öldürmemiz gerekiyor. Görevi alıyoruz ve tekrar En Tai Hükümdarını öldürüp ağaç zümrütü elde ediyoruz ardından Orman Kaşifine geri dönüyoruz tecrübe puanı ödülünü ve Orman Perisi Taşını alıyoruz, bu taş Jotun Thrym ve Bagjanamuyu öldürebilmek için geçit biletimiz!

Bu geçit biletini En-Tai Hükümdarını öldürdüğümüz yerde bulunan Tapınak Bekcisine EpinSultan  vererek Bagjanamu ve Jotun Thrym'ın olduğu bölgeye giriş yapabilirsiniz.

Dikkat; Jotun Thyrm ve Bagjanamuya girebilmek için grubunuzdaki herkesin envanterinde Orman Perisi Taşı olmalıdır, grubunuzdaki 5 kişi görevi yapmak zorunda değildir sadece görevi yapacak kişi ile grupta olmalıdırlar görevler bittikten sonra tüm grup üyelerinde Orman Perisi Taşı mevcut olacaktır.

Eğer isterseniz bu ödülü aldıktan sonra adımları tekrarlayarak En-Tai Şebnemi görevine kadar gelebilirsiniz ve bu görevi Jotuna girdikten sonra içeride tamamlayıp 2. tur için vakit kazanmış olursunuz. Ayrıca bu görevleri boş zamanınızda sonsuz defa Jotuna girmeden tamamlayabilirsiniz kısıtlı zamanınızda görevlerle uğraşmamak için biletiniz önceden hazır olmuş olur. Bu biletler üst üste binebilir ve zaman sınırı yoktur istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.

Bagjanamu

Artık geçiş bileti olan Orman Perisi Taşı ile giriş yapmış bulunuyoruz, Bagjanamu artık önümüzde. Bagjanamuyu kolay öldürmek için ihtiyacımız olan efsunlar;

Buz Direnci +%25 (Izgara Kurbağa Balığı, Buz Tılsımı, Mitsi-Efsanevi Ejderha Elması Simyası kullanarak elde edebilirsiniz)

Buzun Gücü +%1 (Buz Tılsımı ve Mitsi Ejderha Elması kullanarak elde edebilirsiniz)

Şeytanlara Karşı Güç +%25

Tavsiye olarak Canavarlara Karşı Güç, Berserker, Güç, Kritik, Delici isabet şansı ve 25.000 üzeri HP kullanmanız Bagjanamuya karşı size ekstra avantaj sağlayacaktır.

Bagjanamu ve diğer tüm boss-canavarlarda olduğu gibi bu bossa da Zehirleme, Kanama ve Bayılma Şansı efsunlarını kullanabilmek için aranızda en az 7 seviye olmalıdır.

Örneğin; Bagjanamu 120 seviyedir ve Zehirleme, Kanama ve Bayılma Şansı efsunlarını kullanabilmek için 113 seviyeye ulaşmış olmanız gerekmektedir.

Bu Bossun kendini Savunma oranları;

Kılıç, Pençe ve Çiftel savunması %40

Bıçak, Çan, Yelpaze ve Ok savunması %15 şeklindedir yani bu Patronu Kılıç, Pençe ve Çiftel kullananlar daha zor öldürecektir.

Bagjanamuyu öldürdükten sonra 8-11 adet Bagjanamu Sandığı ve Mavi boya gibi önemli ödülleri kazanabilirsiniz. 

Bagjanamu Sandığından Ne Çıkar? EpinSultan

Bagjanamu Sandığından elde edebileceğiniz önemli itemler;

Mavi Boya

Mitril

Zen Fasulyesi

Titandiyoksit

Ağır Kemerler

Ejderha Alevi (B)

Tanrıların Meyvesi

Tanrıların Özütü

Beyaz Boya 

Cesaret Pelerini

Jotun Thrym

Jotun Thrym ile karşı karşıya gelebilmek için ilk önce Bagjanamu'yu öldürmeniz gerekmektedir. Jotun Thrym artık karşınızda ve onunla birlikte koruyucularından en önemlisi olan Ochao Şifacısıda karşınızda olacaktır. Bu şifacıyı Jotun Thrym'ı yok edeceğiniz süre boyunca sürekli öldürmeniz gerekir ve sürekli yeniden doğar. Eğer Ochao Şifacılarını öldürmezseniz Jotun Thrym sürekli canını yenileyecektir! Şifacıları öldürürseniz Jotun Thrym canını yenilemez ve onu öldürmeniz kolay olur. Unutmayın Jotun Thrym'ı kesinlikle küçümsememeniz gerekir kendisi en güçlü Patronlardan biridir o yüzden içeride yapacağınız ekip dağılımı çok önemlidir. Örnek olarak içerideki Jotun Thrymla kapışacak kadar güçlü olmayanlar Ochao Şifacılarını öldürürken en güçlü kişide Jotun Thrym'a saldırabilir. Jotun Thrym'a saldıracak kişiye Tank ismi verilir.

Jotun Thrymın kendini savunma oranları;

Kılıç, Çiftel ve Pençe savunması %40

Bıçak, Çan, Yelpaze ve Ok savunması %20 şeklindedir. Yani Kılıç, Çiftel ve Pençe kullananlar Jotun Thrym'ı daha zor öldüreceklerdir.

Jotun Thrym size ölümüne yakın çok ciddi vuruşlar atabilir bunun önüne geçmek için aşağıdaki efsunları uygulamalısınız;

Dünya Direnci +%25 (Izgara yılanbaşı balığı, Mitsi-Efsanevi Ejderha Safiri ve Tılsıma getirilen Dünya Direnci efsunu ile elde edebilirsiniz)

Toprağın Gücü +%1 (Mitsi Ejderha Safiri ve Toprak Tılsımı kullanarak elde edebilirsiniz)

Orklara Karşı Güç +%40

Beceri Hasarına Karşı Dayanıklık +%30

Tavsiye olarak Canavarlara Karşı Güç, Berserker, Güç, Kritik, Delici isabet şansı ve 25.000 üzeri HP kullanmanız Jotun Thrym'a karşı size ekstra avantaj sağlayacaktır.

Unutmayın bu boss oldukça güçlüdür o yüzden yanınızda Yaşam Kutsaması bulundurmanız şiddetle tavsiye edilir!

Jotun Thrym'ı öldürdüğünüzde 8-11 Jotun Thrym'ın Sandığını elde edebilirsiniz.

Jotun Thrym'ın Sandığından Ne Çıkar?

İşte elde edebileceğiniz itemler ve önem derecesine göre sırası; (Bu önem sırası bulunduğunuz sunucuya göre farklılık göstersede genelde çoğu sunucuda bu şekildedir)

Ay Taşı

Titandiyoksit

Mavi Boya

Beyaz Boya

Ağır Kemerler

Kutsama Kağıdı

Beyaz İnci

Kutsama Küresi

Şeytan Boynuzu Zırh

Ejder Süvari Giysisi

Kemik Plaka Zırh

Altın Giysi

Başkomutan Zırhı

250.000, 400.000 Yang

Akik

Kankırmızı İnci

Kitan Sandığı Misilleme

Kitap Sandığı Güçlendirme

Coşku Ayakkabısı +3 ve +4

Yalıçapkını Ayakkabısı +3 ve +4

Süt Şerbeti

Cesur Pet Kitabı

Ruh Taşı+

Altın Metalik Boya

Genç Pet Kitabı

Ders Kitabı Güçlendirme

Ders Kitabı Misilleme

Siyah Boya

  • E. Tarihi : 04.05.2020 19:26
  • Okunma : 58.533