Haberler » Metin2 Rehberi » Metin2 Efsun Özellikleri

Metin2 Efsun Özellikleri | EpinSultan

Metin2 Efsun Özellikleri

Nesne Market üzerinden sizlere bahsettiğmiz 2 kat yang 2 kat exp vb. özelliklerini daha da güçlendirmek için tecrübe iksiri ve hırsız eldiveni gibi eşyalara sahip olmanız gerekmektedir. En uygun fiyatlı Ejder Paralarına buraya tıklayarak ulaşabilir güvenli ve saniyesinde teslim alabilirsiniz. Aldığınız Ejder Paraları ile nesne markette bulunan hırsız eldiveni'ne sahip olabilirsiniz.


                                                
⇝ KRİTİK VURUŞ ⇜
Belli bir oranda düz vuruş ve becerilerinizin normalde olması gerekenden 2 kat daha fazla can götürmesini sağlar. Yani üstünde %50 kritik vuruş yapan biri de %1 kritik vuruş olan birisinin de saldırısı aynı derece yükselir. Ancak %1 bulunduranın bu şansı elde etmesi çok nadirdir. Bu sebeple en yüksek düzeyde tutulmalı ve delici vuruş ile desteklenmelidir.

⇝ DELİCİ VURUŞ ⇜
En doğru açıklaması ile rakibi etkisiz hale getirip vuruş yapmaktır. Delici vuruş kritik vuruştan ayrıdır bu nedenle 1k olan hasarınız düz vuruşlar ile 2k da olabilir 1.5 k hasarda vurabilirsiniz. Delici vuruş sadece düz vuruşlar ile kullanılan bir efsundur.

⇝ SERSEMLETME ⇜
Oyun içi canavar ve oyuncularla savaş halindeyken kısa bir süreliğine durdurma ve etkisiz hale getirmenizi sağlar. Sersemleyen rakipler sizlere hasar vuramaz ya da yetenek kullanmaz. Pasif etkiler dışında !

       ➣ Pasif Etki Nedir?
    Metin2'de yansıtma ve zehirleme gibi etkilere pasif etki denir.
                             


⇝ EXP BONUSU⇜
Yaratıklardan alınan deneyim puan oranını arttırmaya yarayan efsundur. Bu sayede oyun içerisinde daha hızlı level kazanabilirsiniz. Avantajları ise daha hızlı level atlayıp daha erken bir şekilde istediğiniz zırh vb. eşyalarınızı kuşanabilirsiniz eksi yönleri ise daha hızlı level atlarken elde edeceğiniz geliştirme nesneleri, item ve parayı azaltacağını unutmayınız.

⇝ 2 KAT YANG⇜
Canavarlardan düşmesi gereken paranın 2 katının düşmesini sağlar . Kızıl orman gibi bol para düşen yerlede kasılan kişilerin mutlaka bu efsunu getirmesi gerekir.

⇝ 2 KAT EŞYA ⇜
Aynı nesneyi 2 kere elde etmek için fazladan bir şans verir. Sık metin kesen ve değerli eşyalar düşüren yaratıkların oldukları yerlerde kasılan kişiler tarafından mutlaka kullanılması gerekir.

⇝ ZEKA ⇜
Daha çok Sura ve Şaman sınıfları için tercih edilen bir efsundur. Şamanlarda saldırı becerilerin ve artıların yükselmesine, suralarda karanlık koruma gibi savunma becerileri ve bütün yeteneklerinin yükseltilmesinde, büyülü silah sınıfında ise tüm saldırı becerileri dışında büyülü keskinlik ve büyülü zırh becerilerinin etkilerini yükseltmede kullanılır.

⇝ STR ⇜
Belirli sınıflar için saldırı değeri ve becerilerde doğrudan artış sağlar. En etkili olduğu sınıflar Savaşçı ve büyülü silah Sura'dır.Savunma olarak etkisi yoktur sadece saldırı gücünü doğrudan etkiler.

                             

⇝ DEX ⇜
Ninja sınıfı ağırlıklı kullanılan bir efsundur beceri hasarı, düz vuruş ve savuşturma oranını dengeli arttırır.Ninjalar için tercih edilir.Çünkü çevikliğin beceriye etkisi ninjalarda çok daha etkilidir.

⇝ CANLILIK ⇜

Her bir değer için 40 HP ve 1 savunma ekleyen bir statü ve aynı zamanda nesnelere ekleyebileceğiniz bir efsundur. Genelde yerine saldırı üzerine etkili efsunlar olan çeviklik, güç ve zeka tercih edilse de kasılmak üzere hazırlanmış bir sette tercih edilebilir.

⇝ SALDIRI DEĞERİ ⇜
Sadece bir iteme gelen ve saldırı değerinizi arttıran bir efsundur. Saldırı değerinizin artmasıyla  beceri hasarınız ve düz vuruşlarınız da doğrudan artacaktır.Yüksek bir artış deneyimi için dğru iteme getirilmesi gerekmektedir.

⇝ SP EMİLİMİ ⇜
Canavarlara, metinlere veya oyunculara verilen hasarın bir kısmının vuran kişinin kendi SP’sine eklenmesi mantığı ile çalışır. Metine 10k vuran ve üzerinde %20 sp emilimi olan bir karakterin sp’sine vuruş anında 2k bir yükleme olacaktır, bu doğrudan bir SP yüklemesidir. SP düşüren canavarlar hava kılıcı, öfke, güçlü beden gibi savaşçıların omurgasını oluşturan beceriler için gerekli SP’ye ulaşmanızı engellediğinden bu efsun mutlaka eklenmelidir.                                                                     
⇝ HP EMİLİMİ ⇜
Canavarlara, metinlere veya oyunculara verilen hasarın bir kısmının vuran kişinin kendi HP’sine eklenmesi mantığı ile çalışır. Hasar HP Tarafından Absorbe Edilecek veya HP Emilimi efsunu sizin vurduğunuz hasar ile alakalıdır. Kesinlikle yaratıktan aldığınız zarar veya verdiğiniz zarar üzerinde alçaltma yükseltme gibi bir etkisi yoktur. Metine 10k vuran ve üzerinde %20 HP emilimi olan bir karakterin canına vuruş anında 2k bir yükleme olacaktır. Bu anlık bir HP yüklemesidir. Yani ne pot gibi canın dolması için bir süre beklenmesi gerekir ne de max HP’miz üzerinde bir değişiklik olur. Sadece kaybettiğimiz canı hızlıca yerine getirmeye yarar.

⇝ YELPAZE SAVUNMASI ⇜
Yelpaze kullanan şamanların düz vuruşlarından daha az hasar almanızı sağlar. Üzerinizdeki yüzdelik oran kadar size alınan hasar azalıcaktır.

⇝ ÇAN SAVUNMASI ⇜
Çan kullanan şamanların düz vuruşlarından daha az hasar almanızı sağlar. Üzerinizdeki yüzdelik oran kadar size alınan hasar azalıcaktır.

    ➣ Ek bilgi : Yelpaze ve çan savunması efsunları sadece düz vuruşları engeller yetenek güçlerini engellemek istiyorsanız büyü savunması efsununu kullanmanız gerekmektedir.

⇝ BIÇAK SAVUNMASI ⇜
Bıçak kullanan ninjaların beceri ve düz vuruş hasarlarından korunmanızı sağlar. Üzerinizdeki % kadar rakibinizden daha az zarar alırsınız.

⇝ ÇİFTEL SAVUNMASI ⇜
Çift elli palaları kullanan savaşçılara karşı hem düz vuruş hem de beceri savunmanızı arttırır. Bu silahları kuşanmış rakiplerden %’li oranda daha az hasar almanızı sağlar.Karşınızdaki savaşçının dövüş sırasında silah değiştirip tek elli bir palaya geçmesi durumundan korunmak için daima kılıç savunması ile birlikte kullanılması gerekir.

⇝ KILIÇ SAVUNMASI ⇜
Kılıç ve tek elli palaları kullanan sura, ninja ve savaşçılara karşı hem düz vuruş hem de beceri savunmanızı arttırır. Bu silahları kuşanmış rakiplerden %’li oranda daha az hasar almanızı sağlar. 
 

⇝ BÜYÜ DAYANIKLILIĞI ⇜
Oyun içi karakterlere karşı kullanılan bir efsundur, karabüyü suralar, iyileştirmeci şamanlar ve ejderha gücü şamanların tüm becerilerinin yanı sıra; bıçakçı ninjaların zehirli bulut ve büyülü silahların büyü çözme becerilerinden alınan zararı %’li olarak azaltır. Bu nedenle hem zırha, hem kaska hem de bileziğe getirilmesi oldukça önemli bir efsundur.
 

⇝ ÖLÜMSÜZLERE KARŞI GÜÇ ⇜
Oyundaki ölümsüz tanımına uyan canavarlara karşı gücümüzü %’li oldukça arttırır. Şeytanlara karşı güç efsunu ile çok sık yanlış olarak birbiri yerine kullanılır. Üzerinde çok yanlış yorumlar yapılmaktadır. Bunlardan en yaygını tüm bosslara karşı kullanılabileceğidir.

     ➣ Ek bilgi :
   Şeytan Kulesi;
        Şeytan kulesi 1. kattaki herbir şeytandan, orta katlardaki kaos canavarlarına ve en yukarıdaki odadaki tüm yaratık ve azrail bossu için geçerli olmak üzere gücünüzü %’li olarak arttırır.
   Sohan Dağı;
        Girişteki zombilerden ilerideki hastalıklı ve hastalık taşıyıcılara kadar bazı dağ canavarlarına etkilidir.
   Şeytanın Yeraltı Mezarlığı(Şeytan Katakombu);
        Girişteki zombi, köpek yaratıkları hariç; Cehennem Subayı, Cehennem Bekçisi, İki Başli Cehennem Okçusu, Cehennem Yakalayacısı, Cehennem Savaşçısı, Cehennem Okçusu, Cehennem Mızrakçısı, Cehennem Papazı, Cehennem Bekçisi, Cehennem Generali,Tartorus, Kharoon, Azrailin Tohumu ve Azrail(91. level 5. seviye katakomb azraili)’e karşı etkilidir.

NOT: Ölümsüzlere karşı güç efsununun ork lideri, dokuz kuyruk, ateş kral, kraliçe örümcek, hayalet kaplan gibi bosslara karşı bilinen bir etkisi yoktur, etkisizdir.
 

⇝ HAYVANLARA KARŞI GÜÇ ⇜
Oyundaki birçok hayvana karşı vuruş ve beceri hasarımızı %’li oranda arttırır.
 

     ➣ Ek bilgi : 
   Joan, Pyungmoo, Yongan bölgeleri (1. köyler);

         Tüm hayvan grupları, köpek, kurt, ayı gibi… (ilerdeki bölgelerdeki beyaz yeminli okçular, beyaz yeminli general ve mi-jung gibi insan görünümlü yaratıklara karşı etkisizdir)
   İmha, Jungrang, Waryong (lonca arazileri) ve Yılan Vadisi;
       Lonca arazilerinin tamamı ve yılan vadisi girişindeki tüm saldırgan hayvan gruplarına karşı etkilidir.(yılan vadisinde ilerideki yokediciler ve taş golemler gibi yaratıklara karşı etkisizdir)
   Kolay, Orta ve Zor Maymun Zindanları;
        İçindeki tüm maymunlara karşı etkilidir. (Kaya maymunlarından, girişteki atıcılara; bosslardan, maymun generallerine kadar hepsi)
   Yongbi Çölü;
        Tüm eklem bacaklılar, zehirli, bebek, örümceklerin yanı sıra pençe ve asker örümceklere karşı da etkilidir.

    ➣ Ek bilgi :Yongbi çölü canavarlarına karşı etkili olan hayvanlara karşı güç, aynı örümceğin örümcek zindanındaki haline karşı etki etmemektedir. Yani örümcek zindanındaki yaratıklara olan saldırı değerini arttırmak için herhangi bir efsun yoktur.

    ⇝ YARI İNSANLARA KARŞI GÜÇ ⇜
         Oyunda en çok aranan efsunlardan biridir. Oyuncuların +9 bir iteme, %10 yarı insanlı +0′ını takas ettiklerine sık rastlanır. Hangi yaratıklara karşı güç sağlıyor?

   Yarı insanlara karşı güç efsunu hangi yaratıklara karşı görev yapar;
      Joan, Pyungmoo, Yongan bölgeleri (1. köyler);

            18 level 1. seviye beyaz yeminli askerden, 31 level 4 seviye jin-hee’ye kadar insan görünüme sahip tüm yaratıklara karşı etkilidir.
   Bokjung, Bakra, Jayang (2. köyler);
             Yine 18 level 1.seviye beyaz yeminli askerden başlayarak tüm insan görünümlü yaratıkları kapsar. En güçlüleri 45 level 4. seviye bir yaratık olan Choung’tur. 2. köyde bulunan vahşi yüzbaşı, vahşi okçu, vahşi general, vahşi deli, vahşi askerin yanı sıra denildiği üzere insan görünümlü yaratıklar için etkilidir.
   Seungryong Vadisi;
              Aslında bu haritaya ait olmayan 2. köy yaratıkları vahşi okçu, vahşi general, vahşi deli, vahşi askere karşı gücünüzü arttırır.(Zaten 2. köyde bunlara karşı etkili olduğunu belirtmiştik) Bunun dışında herhangi bir vadi canavarına karşı iş görmez.

   ➣ Bu efsun neden değerlidir;
           Tanımdaki insana benzeme kriterine tüm oyuncuların karakterleri de uyar. Yani yarı insan efsunu sayesinde tüm oyunculara karşı %’li olarak güç kazanmış olursunuz.(sura, ninja, savaşçı, şaman ve her eğitim için geçerlidir)

    ➣  Sürgün mağarasındaki setaou yaratıkları da insan görünümünde olma tanımına uymalarına rağmen bu efsun ile onlar karşısında güçlenemezsiniz.
 

⇝ ORKLARA KARŞI GÜÇ ⇜
Oyundaki seungryong vadisinde bulunan ork yaratıklarına karşı gücümüzü %’li olarak arttıran efsundur.
 

⇝ ŞEYTANLARA KARŞI GÜÇ ⇜
Şeytan kulesindeki şeytanlara karşı gücü arttırıldığı sanılan bir efsun ancak durum kesinlikle böyle değil. Şeytanlara karşı güç efsunu sürgün mağarasındaki setaou yaratıklarına karşı gücümüzü %’li olarak arttırır.
 

⇝ MİSTİKLERE KARŞI GÜÇ ⇜
Oyundaki mistik yaratık gruplarına olan düz vuruş ve beceri hasarını üzerinizdeki % miktarınca arttıracaktır.

⇝ MAX HP ⇜
Oyunun en değerli efsunudur denilebilir işlevi ise karakterimizin hit point(hp) canını yükseltir. Bu sayede savaşlarda daha uzun süre savaşabilir rakiplerimizi daha kolay alt edebilirsiniz.

⇝ OK DAYANIKLILIĞI ⇜
Yay kullanan ninja rakiplerin beceri ve düz vuruşlarından aldığınız hasarın azaltılmasına yarar. Üzerinizdeki oka karşı dayanıklılık %’si kadar okçu ninja becerilerinden ve oklu düz vuruşlardan aldığını hasar azalır.

⇝ SALDIRI HIZI ⇜
Oyundaki karakterinizin elindeki silahı (kılıç, mızrak, yelpaze, çan, bıçak gibi) daha hızlı vurmasını sağlamaktadır. Örnek olarak 5 saniyede 5 vuruş yapan bir karakter bu efsunla 5 tanesinde 7 vuruş yapacak böylece karşıdaki oyuncuya ya da slota daha fazla vurmuş olacak. Saldırı hızının tek artısı bu değil, ayrıca seri bir şekilde saldırı yapan bir karakter kombolardan sonra rakibi uzaklaştırıp düşüreceği için hem rakibin vuruş yapmasını engelleyecek hem de
becerilerinin kaçmasını sağlayacaktır.

 

⇝ HAREKET HIZI ⇜
Karakterin sn bazlı daha fazla yol alması, ayrıca daha hızlı hareket etmesini sağlamaktadır. Yavaş bir karakter özellikle resmi serverda çok sorun çıkartabilir. Savaşlar sırasında çok fazla hareket etmesi gereken ve uzakta dövüşen (kaçak dövüşen) karakterler için (okçu ninja, ejder gücü şaman) bu efsunu fazlaca kullanmalıdır. Çoğu PVP serverlarda mor pot ve rüzgarın ayakkabısı nesnelerinin ücretsiz olması nedeniyle hız en yüksek değerde olduğundan PVP serverlarda getirilmesi gereken bir efsun değildir.
 

⇝ BÜYÜ HIZI ⇜
Yeteneğin dolma süresini üzerinizdeki % kadar azaltır. Neredeyse tüm karakterler için önemli bir efsundur ve vsler sırasında çok fazla yardımı olmaktadır. 

⇝ ZEHİRLEME ŞANSI ⇜
Oyunda hem vs hem de kasma sırasında kullanılabilecek en yararlı efsunlardan biridir. Temel olarak 2 işlevi vardır. İlk olarak rakibin hp üretimini tamamen sonlandırır. İkinci ve belki daha etkili olanı ise belli süre aralığı ile rakip yaratık veya oyuncudan %5 hp düşürür. Yani vs başında 20k canı olan bir rakip dövüş başlar başlamaz zehirlenmiş olursa 20k başladığı canı anında 1k azalacak ve ilerde -dövüşün uzunluğuna bağlı olarak- 2-5 arası mevcut canı tekrar %5 azalmalara uğrayacaktır.
 

⇝ SERSEMLİK KARŞISINDA BAĞIŞIKLIK ⇜
Oyundaki sersemletme yeteneğine sahip yaratık ve oyuncuların sersemletme şanslarını tamamen ortadan kaldırmaya yarar.
 

⇝ YAVAŞLAMA KARŞISINDA BAĞIŞIKLIK ⇜
Yavaşlatma yeteneğine sahip yaratıklardan ve oyunculardan tamamen korunmayı sağlayan efsundur. 
 

⇝ HP ÜRETİMİ ⇜
Oyuncunun HP değeri yüklemesini hızlandırır, bu sayede savaşlar ve kasma sırasında daha az Kırmızı İksir harcarsınız ve bekleme sürenizi aza indirirsiniz.
 

⇝ SP ÜRETİMİ ⇜
Oyuncu SP yüklemesini hızlandırır. Özellikle kızıl ormanda beceri kullanmak isteyen kişilerin efsunları arasında Sp Üretimi‘ni mutlaka bulundurması gerekir.
 

⇝ SP ÇALMA ⇜
Vuruş yapılan rakibe verilen hasarın üzerinizdeki SP çalma yüzdesi kadarının rakibin SP’sinden düşürülmesi mantığı ile çalışır.
 

⇝ YANSITMA ŞANSI ⇜
Rakibin bize verdiği zararın bir kısmının onun canınından azalması mantığı ile çalışır. Rakibin canı üzerimizdeki yansıtma %’si kadar azalacaktır.


 

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 20.06.2021 23:24
  • Okunma : 238

İlgili Ürünler