Haberler » Metin2 Rehberi » Metin2 Yohara Rehberi

Metin2 Yohara Rehberi | Epinsultan

Metin2 Yohara Nasıl Gidilir?

Yohara oyuna yeni gelen bir kıta, bağlantı noktasıdır. Bu yeni kıtadan daha önce oyunun ilkyüzü olarak değerlendirdiğimiz 1., 2.Köy’den kurduğumuz bağlantı noktaları gibi Yohara’dan yepyeni haritalara, canavarlara ve Patronlara erişebiliyoruz. Bu yeni haritayı bir kıta olarak değerlendireceğiz ve giriş yapabilmek içinde kıtayla birlikte yeni bir levele adım atmamız gerekiyor, Şampiyon Leveli.

Yohara’ya giriş yapabilmek için öncelikle 120 Levele ulaşmış olmamız gerekiyor ardından yeni Şampiyon Level sınıfına erişebilmek için  Hidra’nın Yüzüğü ile Yohara girişine gitmemiz gerekiyor. Hidrayı kesip ardından Hidra portalından geçerek de haritaya gidebiliriz.

Yohara’nın girişine girmeden önce bizi AlexeiN heykeli karşılayacak, bu heykel bize Şampiyon Levelinde geçiş konusunda yardımcı olacak ve levelimizi verecek ardından ise Yohara kıtasına geçiş yapabileceğiz.

Metin2 Yohara Şampiyon Leveli Nedir?

120. Level’den sonra AlexeiN’den alacağımız yeni level sınıfıdır ilk Level sınırımızla bağlantısız yeni bir görünümle birlikte 1. Levelden başlayacağımız ve 30 Level sınırı olan bir Level sınıfıdır. (Şampiyon Level sınıfına geçiş yaptığımızda artık Level statümüzde 120 yazmaz ve bunun iptali şu an için mevcut değildir)

Metin2 Yohara Nedir?

Yohara bize önceki kıtamızda olduğu gibi burada da yeni görevler, yeni itemler, yeni biyolog görevleri, yeni statüler ile karşımıza çıkıyor. İlk kıtamızdaki Köy Gardiyanından görev aldığımız gibi bu haritada da yeni NPC’lerden örnek Yohara bekçisinden görevlerimizi alacağız. Haritaya ilk girdiğimizde statülerimiz eksik seviyede olacağı için ışınlandığımız haritada bir kaç statü alana kadar mevcut itemlerimizle  ve mümkünse Şeytanlara Karşı Güç bonusuyla Er Ki, Cehennem Köpeği gibi canavarlarda 2-3. Şampiyon Leveline ulaşabiliriz. Yoharaya girdiğimizde haritanın sol üstünde

Mini bir kutucuğun yanında haritada istenilen statü seviyelerini görebilirsiniz. Verilen statü seviyelerine ulaşmadığımız sürece Defansımız, Hayat Puanımız, Saldırı Hasarı ve Manamız normalde olduğundan daha az olacak saldırı hızı ve hareket hızımız  - seviyelere inecek. Statülerimizi istenilen seviyeye Yohara patronlarının sandıklarından elde edebileceğimiz itemlerle, Level kasıp statü puanı vererek veya Nesne Markette SungMa Premium Buff adı altında satılan yeni Buff’ı satın alarak tüm statü değerlerinden +10 kazanabiliriz.

SungMa Premium Buff 1 Günlük 49 Ejder Parası (EP)  karşılığında satın alabilirsiniz.

SungMa Premium Buff 7 Günlük 299 Ejder Parası (EP)  karşılığında satın alabilirsiniz.

SungMa Premium Buff 15 Günlük 599 Ejder Parası (EP)  karşılığında satın alabilirsiniz.

SungMa Premium Buff 30 Günlük 999 Ejder Parası (EP) karşılığında satın alabilirsiniz.

Buraya tıklayarak en uygun fiyatlarla sitemiz aracılığıyla Ejder Parası (EP) satın alabilirsiniz.

Yoharada verilen Karakol Görevlerini yaparak 1 saatlik slotlara karşı Debuff kazanabiliriz. (Slotların bonus özelliklerini azaltır veya yok eder.)

Metin2 Yohara Statüleri;

(RES) = Hareket Hızı

(STR) = Saldırı Hasarı

(VIT) = Hayat Puanı (HP)

(INT) = Çeviklik (DEX)

Bu haritada canavarlara daha fazla net vuruş yapabilmek için (Miss azaltımı) Tamlık becerisini öğrenmeniz gerekir bunun içinde Tamlık Kitabına ihtiyacınız var. Tamlık Kitabını oyun içerisinde pazarlardan satın alabilir veya Yohara haritalarındaki Patron sandıklarından elde edebilirsiniz.

Metin2 Yohara Skilleri;

Yeni skillerimiz 9. Beceri altında geçiyor ve sadece Yohara’da bulunan Metinlerden elde edilen Beceri Kitaplarıyla geliştirilebilir, İşte o beceriler;

Deprem (9. Beceri)

Işık Yıldızı (9. Beceri)

Saldırı Ateşi (9. Beceri)

Ölüm Dalgası (9. Beceri)

Meteor (9. Beceri)

Eter Kalkanı (9. Beceri)

Pençe Atağı (9. Beceri)

Bu becerileri alışılmışın dışında olarak Level arttırma yoluyla değil Beceri Kitaplarını okuyarak 1-1 arttırabilirsiniz.

Metin2 Yohara Biyolog Görevleri

Yohara biyolog görevleri bize daha önceki biyolog ödüllerimizin dışına çıkarak yeni bir ödül veriyor bu da Yohara’da geçerli olan yeni statülerin her biri için +puan olarak yansıyor. İşte Yohara’daki biyolog görevleri, hangi seviyede verildiği, nasıl yapıldığı ve ödülleri;

1.Görev; Saflaştırılmış Çekirdekler (1. Şampiyon Leveli)

Biyologa gidip görevi alıyoruz ve Biyolog bizden Saflaştırılmış Çekirdekleri elde etmemizi istiyor, elde ettiğimiz Saflaştırılmış Çekirdekleri Biyologa 24 saatte 1 kere olmak şartıyla toplam 10 kere götürüyoruz (Hızlandırma kullanılabilir.)

Ödül; Rastgele 5 Puan RES, STR, INT, VIT

2.Görev; Metin Kristalleri (10. Şampiyon Leveli)

Biyologa gidip görevi alıyoruz ve Biyolog bizden Metin Kristalleri elde edene kadar Başarı Metnini yoketmemizi istiyor. Metin Kristallerini 24 saatte 1 kere olmak şartıyla toplam 10 kere götürüyoruz (Hızlandırma kullanılabilir)

Ödül; Rastgele 5 Puan RES, STR, INT, VIT

3.Görev; Dark Osmonds (20. Şampiyon Leveli)

Biyolaga gidip görevi alıyoruz ve Biyolog bizden Gnoll Mağarasında bulunan canavarları öldürerek Dark Osmondes elde etmemizi istiyor. Dark Osmondesleri 24 saatte 1 kere olmak şartıyla toplam 15 kere götürüyoruz (Hızlandırma kullanılabilir)

Ödül; Rastgele 5 Puan RES, STR, INT, VIT

Yohara’da bulunan yeni biyolog görevlerinden gelen ödüller rastgele olduğu için bunları kendimiz belirleyebilmemiz amacıyla görevleri Nesne Markette 249 Ejder Parası (EP) karşılığında satılan Araştırmacı Parşomeni kullanarak görevlerimizi sıfırlayabilir ve tekrardan görevleri yaparak şansımızı deneyebiliriz.

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 20.06.2021 13:06
  • Okunma : 194

İlgili Ürünler

Metin2 Anadolu Won Satın Al  ve Ucuz  Yang Fiyatları | EpinSultan
ANADOLU 1 Won
5,55 ₺
M2Bob 15 gün
M2Bob 15 gün
64,50 ₺
Metin2 Ege Won Satın Al  ve Ucuz  Yang Fiyatları | EpinSultan
EGE 1 Won
5,95 ₺
%5 Metin2 1275 Ejder Parası (EP)
Metin2 1275 Ejder Parası (EP)
150,00 ₺ 142,50 ₺