10 saniye içinde yönlendirileceksiniz.EpinSultan'a git
https://discord.com/invite/verfmFgbaK

Haberler » Metin2 Karakterler » Metin2 Lycan Rehberi

Metin2 Lycan Rehberi | Epinsultan

Metin2 Lycan Rehberi
 
Oyunun en az tercih edilen ama kullanımına göre en güçlü olabilecek karakterlerinden biri olan Lycan hakkında tüm bilgileri paylaşmaya çalışacağız. Levelinize ve Yeteneklerinize göre statü dağılımı, VS için kullanılması gereken efsunlar, item seçimleri ve daha fazlası. İşte Lycan  için uygun statü dağılımı;
 Lycan Statü Dağılımı 
Eğer yavaş yavaş bir gelişim planlıyorsanız başlangıçta en uygun dağılım 
1 DEX = Çeviklik 
1 INT = Mana (SP)
Şeklinde  1 DEX , 1 INT olarak dağıtabilirsiniz. Bu dağılımı 61 Levele göre yaptığınız takdirde iki statüde fullenecektir ardından eğer seviyenizi arttıracaksanız VIT = Hayat Puanı (HP)  ile arttırmaya devam edebilirsiniz.  Eğer karakterinizi hızlıca kasacaksanız sıra sıra vermenizin özellikle bir katkısı olmaz. Karakterinize sadece saldırı üzerine plan yapıyorsanız bu sıralamayı ilk DEX ve INT tamamlayıp daha sonrasında STR ile devam edip en sonunda VIT e geçiş yapabilirsiniz. Pasif ve normal bi oyun planı için VIT, INT ve sonrasında DEX olarak başlangıç yapabilirsiniz. Oyun içerisinde C harfine basarak statü paneline erişebilirsiniz.
Lycan Biyolog Dağılımı
Genelde oyuncular tüm karakterler için STR (Saldırı Hasarı) şeklinde tercih yapar fakat pasif oynama planı yapıyorsanız  2 görevide HP (Hayat Puanı) olarak almanız daha mantıklı olacaktır. Genellikle VS’lik server bazında konuşursak sadece atak üzerine kapışacagınız karakterlere VS atmak istiyorsanız
2 görevi de HP almak daha mantıklı. Statüde olan plan Biyolog dağılımı içinde geçerli eğer saldırgan bir karakter yapacaksanız da iki görevi STR (Saldırı Hasarı) şeklinde alabilirsiniz.
Metin2’nin official serverleri içinde bu anlattıklarımız geçerli. Eğer  bu Biyolog dağılımlarından memnun kalmazsanız Nesne Markette 249 Ejder Parası (EP) karşılığında satılan Araştırmacı Parşömeni satın alarak 92, 94 ve Yohara Biyolog görevlerinden aldığınız puanları sıfırlayabilirsiniz.
 
Buraya tıklayarak sitemiz aracılığıyla en uygun fiyatlarla Ejder Parası satın alabilirsiniz.


Lycan VS’lik İtem Dağılımı

İtem dağılımındaki düşünce prensibi de aynı biyolog ve statü dağılımındaki tercihler gibi. Örneğin pasif bir karakter planı yapıyorsak 55 Level şeklinde seçeceğimiz takıları saldırı üzerine değil karakterimizin dayanıklığını arttıracak türde seçmeliyiz bunu da aynı şekilde bir miktarda eşit tutmalıyız. Biz  item seçimini karakter planına göre Defansif/Agresif şeklinde ayıracağız.
 Lycan Agresif  İtem Dağılımı
Kolye; İnci Kolye   (Yüksek Level  tercihi için karakterlere karşı atak veren Yakut Kolye, Grena Kolye, Zümrüt Kolye, Turmalin Kolye ve Safir Kolye kullanabilirsiniz, tek bir kolye kullanımı için Turmalin Kolye Lycan karakterine en uygun kolye olacaktır çünkü kendi özelliklerinin içerisinde Zeka bonusu da var.)
Ayakkabı; Mest Eden Ayakkabı   bu ayakkabıyı Büyü Hızı verdiği için tercih ediyoruz daha hızlı yetenekler kullanabilmek için en mantıklı seçim. (Yüksek Level tercihi için Coşku Ayakkabısı kullanabilirsiniz) 
Küpe; Cennetin Gözü Küpe , Beyaz Altın Küpe   (Yüksek Level tercihi için Yakut Küpe kullanabilirsiniz.) 
Kask;  Gök Miğferi  (Yüksek Level tercihi için Ejderha Boynuzu Kaskı  kullanabilirsiniz) 

Kalkan ve Zırh; İtemlerin verdiği Savunma VS için bir etkide bulunmadığından dolayı saldırgan tutum seçtiğimizden dolayı karakter savunması veren kalkanlarda bizim için önemli değil yani kullanabileceğiniz en iyi efsuna sahip olan kalkanı tercih edebilirsiniz hatta + seviyesi bile önemli değil çünkü savunmanın bi anlamı yok +0 olması bizim için daha iyi çünkü hareket hızını en az seviyede azaltmış oluruz.
Bilezik; Cennetin Gözü Bilezik 

Lycan Savunmaya Yönelik  İtem Dağılımı
Kolye; İnci Kolye   (Yüksek Level  tercihi için karakterlere karşı atak veren Yakut Kolye, Grena Kolye, Zümrüt Kolye, Turmalin Kolye ve Safir Kolye kullanabilirsiniz, tek bir kolye kullanımı için Turmalin Kolye Lycan karakterine en uygun kolye olacaktır çünkü kendi özelliklerinin içerisinde Zeka bonusu da var.)
Ayakkabı;  Deri Çizme veya Anka Ayakkabı  (Daha yüksek Level tercihi için Kirin Ayakkabı, Okyanus Ayakkabısı Tercih edebilirsiniz)   (Pasif-Agresif bir Lycan kullanımında ayakkabı tercihini Mest Eden Ayakkabı, Coşku Ayakkabısı olarak tercih edebilirsiniz)
Küpe; Cennetin Gözü Küpe , Beyaz Altın Küpe   (Yüksek Level tercihi için Yakut Küpe kullanabilirsiniz.) 
Kask;  Gök Miğferi  (Yüksek Level tercihi için Dragon Boynuz Şapka  kullanabilirsiniz) 

Kalkan; Toplu savaşlar için Titan Kalkanı  düşük seviye ve tüm karakterler için ayrı kalkan yapmak istiyorsanız Şahin Kalkan, Aslan Ağzı Kalkan, Kaplan Kalkan, Üç İmparator Kalkanı, Ejderha Pulu Kalkan tercih edebilirsiniz.     
Zırh; Düşük leveller için seçtiğiniz zırhın bir önemi yoktur çünkü savunmaya VS için ihtiyacımız yok (Yüksek Leveller için Gecegölgesi Zırhı, Ormancı Zırhı, Baş Komutan Zırhı, Oniks Plaka Zırhı, Kyanit Zırh tercih edebilirsiniz)
Bilezik; Kristal Bilezik (Yüksek Leveller için  Turmalin Bilezik, Zümrüt Bilezik, Safir Bilezik, Yakut Bilezik ve Grena Bilezik gibi karakter savunması sağlayan Bilezikleri tercih edebilirsiniz)

Lycan İçin VS’lik Efsunlar

  • ⦁    Toplu Savaşlar İçin VS’lik Efsunlar

Kask; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Büyüye Karşı Dayanıklık, Saldırı Hızı, Zehirleme Şansı, Kanama Şansı
Bilezik; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Büyüye Karşı Dayanıklık, Delici Vuruş Şansı, HP Absorbe Edilecek, Maksimum HP
Küpe; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kılıç Savunması, Bıçak Savunması, Pençe Savunması, Ok Savunması (Server yoğunluğuna göre bonusları değiştirebilirsiniz. örnek Şaman yoğunluğu olan serverde Çan Savunması ve Yelpaze Savunması) 
Ayakkabı; Maksimum HP, Kılıç Savunması, Bıçak Savunması, Pençe Savunması, Ok Savunması (Deri Çizme kullanıyorsak server yoğunluğuna göre Çiftel Savunması, Yelpaze Savunması gibi efsunlar kullanabiliriz.
Kalkan; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Sersemliğe Karşı Bağışıklık, Çeviklik, Beden Atakların Karşısında Bloklama, Zeka
Kolye; Maksimum HP, Kılıç Savunması, Bıçak Savunması, Pençe Savunması, Ok Savunması (Server yoğunluğuna göre bonusları değiştirebilirsiniz. örnek Şaman yoğunluğu olan serverde Çan Savunması ve Yelpaze Savunması)
Zırh; Maksimum HP, Kılıç Savunması, Bıçak Savunması, Pençe Savunması, Ok Savunması (Server yoğunluğuna göre bonusları değiştirebilirsiniz. örnek Şaman yoğunluğu olan serverde Çan Savunması ve Yelpaze Savunması)
Silah; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Delici Vuruş Şansı, Büyü Hızı, Zeka

  • ⦁    Savaşlar İçin VS’lik Efsunlar

Kask; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Büyüye Karşı Dayanıklık, Saldırı Hızı, Zehirleme Şansı, Kanama Şansı (Şaman ve Suralara özel Büyülü Şamanlar ve Suralar hariç karakterler için HP Üretimli kask yapabilirsiniz)
Kalkan; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Sersemliğe Karşı Bağışıklık, Zeka, Beden Atakların Karşısında Bloklama, Çeviklik (Kaskta olduğu gibi 2 Tip kalkan yapabilirsiniz, Ninja Bıçakçı, Şaman ve Suralar için Sersemliğe Karşı Bağışıklık yerine Güç efsununu ekleyebilirsiniz fakat elinizde yedek olarak Sersemliğe Karşı Bağışıklığı olan kalkanda bulunmalıdır.)
Küpe; Yarı İnsanlara Karşı Güç, x Karakterinin Savunması, Hareket Hızı, Zehre Karşı Koyma, 2. Y Karakterinin Savunması (Küpelerinizi yaparken bi küpede Kılıç, Çiftel şeklinde yapıp hem Suralara hem Savaşçılara karşı küpeyi tek küpede yapmış olursunuz)
Zırh; Maksimum HP, Saldırı Değeri, HP absorbe edilecek,Büyü Hızı, 1 tane Karakter Savunması
Silah; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Kritik Vuruş Şansı, Zeka, Büyü Hızı, Bayılma Şansı (Eğer çok fazla düz vuruş ile saldırmayacaksanız Bayılma Şansı yerine Güç, Çeviklik ekleyebilirsiniz)
Ayakkabı; Maksimum HP, Kritik Vuruş Şansı, Saldırı Hızı, 2 tane Karakter Savunması
Kolye; Maksimum HP, Kritik Vuruş Şansı, HP Üretimi (Mor Yakut Kolye hariç), Bayılma Şansı ve 1 karakter Savunması (Daha az kolye yapmak için HP üretimi ve Cennetin Gözü Kolye harici kolyelerde Delici Vuruş Şansı yerine 2 tane Karakter Savunması ekleyebilirsiniz)
Bilezik; Yarı İnsanlara Karşı Güç, Büyüye Karşı Dayanıklık, Delici Vuruş Şansı, HP Absorbe Edilecek, Maksimum HP
 

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 16.06.2021 13:54
  • Okunma : 533

İlgili Ürünler