10 saniye içinde yönlendirileceksiniz.EpinSultan'a git
https://www.epinsultan.com/haber/12-metin2-pvp-reklam.html

Metin2 Meley Rehberi - Nasıl Yapılır? Nedir?

Metin2 Meley Nasıl Yapılır? Meley Rehberi | EpinSultan

Metin2 Meley Nasıl Yapılır?

EpinSultan

Ejderha Kraliçesi Meley Metin2'de en çok gelir kaynağı sağlayan ve zorlu bosslardan biridir. Aslında buna tek bir isim vermek doğru değil çünkü Meley'in İninde bizim için Ejderha Kraliçes Meley kadar önemli Ejderha Bekçisi İdall bossuda bulunmaktadır.
Meley'in temel amacı bossları ve heykelleri kesmektir. İlk aşamada 4 Ejderha Heykelinide parçalamamız gerekir, bu heykelleri parçalama aşamaları vardır ve tek seferde parçalanamaz. Heykellere saldırırken yanında heykelleri koruyan aynı Metin taşına saldırırken ortaya çıkan canavarlar gibi canavarlar vardır.
Bu canavarlar;
Magma Böceği ve Magma Kristali'dir.
Heykellere saldırdıktan bir süre sonra heykellerin ışığı yanar ve bu süreçte o heykele daha fazla saldıramaz, diğer heykellere saldırmak zorunda kalırsınız.Bunu bir tur şeklinde devam ettiriyoruz.
Bu saldırıları yaparken Ejderha Bekçisi Meley bize hasarlar verecek ve heykellerden uzaklaştıracaktır bu saldırılara karşı dikkatli olmalı ve tüm ek takviyelerinizi hazırda bulundurmanız gerekir.
Heykellerin 4 ününde ışığı yandığında bir süre bekledikten sonra Ejderha Heykellerine tekrar saldırabilmek için önümüzde çıkan Ejderha Yumurrtalarınının 4'ünüde yok etmemiz gerekir.https://www.epinsultan.com/upload/meley1.jpg
Bu yumurtaların kesilmesi kolay olsada aynı zamanda Razadör'ün koruyucularıda olan Kor Alev Lordları buradada yumurtayı koruyarak karşımıza çıkacaklardır fakat yumurtaları yok ettiğimizde onlarda kaybolacaklardır. Bu yumurtaları yok ettikten sonra tekrardan Ejderha Heykellerine saldırabilirsiniz, artık ilk çeyreği tamamladınız.
Ejderha Heykellerinin canlarını tekrardan ışıkları yanana kadar indiriyoruz ve ışıkları yandığında tekrardan ortaya çıkan Ejderha Yumurtalarını yok ediyoruz.
Artık tekrardan Ejderha Heykellerine vurmaya hazırız ve Meley'in ganimetini elde etmek için ilk yarıyı tamamladık diyebiliriz.
Ejderha Heykellerinin canını tekar vurulmayacak kadar indirdikten sonra önümüze tekrar Ejderha Yumurtaları çıkıyor ve bunlarıda aynı şekilde yok edip Ejderha Heykellerine vurmaya devam ediyoruz. Ejderha Heykellerinin canı tekrar vurulamayacak kadar indirildiğinde artık önümüze yeni bir engel çıkıyor bunların Meley'in bossları!
Bu süreçte Meley'in bosslarına saldırmadan buga girmemeleri için charlarımıza karakter attırıp tekrardan oyuna giriş yapıyoruz.
Önümüze 3 adet boss çıkacaktır bunları tek seferde kesmek bir hayli zordur o yüzden karakterlerinizin gücüne göre teker teker veya 2 taneyi birden kesebilirsiniz.
Bu bossları yanımıza çekmek için aynı Razadör ve Ignator'de kullandığımız gibi okçu yardımı veya skill kullanabilirsiniz
Önümüze çıkacak bosslar haritanın iki bossundan biri olan Ejderha Bekçisi Idall'dır ve 3 tane olarak karşımıza çıkar.
Bu bossları kestikten sonra Ejderha Yumurtalarını kesip tekrar Ejderha Heykellerine saldıracağımız döngüye giriyor ve bu işlemi bir kaç defa tekrarlıyoruz. Bu süreçte çevredeki yaratıklardan düşecek olan Ejderha Ateşi Yüzüklerini topluyoruz.EpinSultan Bu yüzükleri en son Ejderha Heykellerinin üzerinde kullanacağız.
Artık nihai döngüyü tamamlayıp Ejderha Heykellerinin canını en aza indirdikten sonra düşürmüş olduğumuz Ejderha Ateşi Yüzüklerini Ejderha Heykellerine sürüklüyoruz.
Artık Ejderha Heykellerini yok ettik ve ganimeti almaya hak kazandık.
Heykeller yok olduktan sonra önümüze EpinSultan Altın Ejderha Sandığı çıkacaktır ve bu sandığa tıklayarak Kraliçe Meley'in Sandığını veya Ejderha Bekçisi Sandığını seçip ödülümüzü alıyoruz.
İçeri soktuğumuz tüm charlar için bu işlemi yapıyoruz.
Artık Meley'i başarılı bir şekilde tamamlamış ve ganimetini elde etmiş oldunuz.
Metin2 Meley'in İnine Nasıl Girilir?
Meley'in İnine girebilmek için diğer bosslarda olmayan bir sistem mevcut, bu sistemde ilk önce bir loncaya üye olmanız gerekmektedir.
Meley'in İnine girecek oyuncuların en az 90 seviye olması gerekir.
Loncamızın en az 3 seviye ve 600 puan olması gerekmektedir.(2020 Güncellemesinden önce 300 puan yeterli oluyordu) Eğer başarılı olursanız 300 puanınız iade edilir, bu güncelleme loncamızda sürekli puan ihtiyacımızın olmasına sebep olmuştur bunun önüne savaşarak veya loncayı bozup yeni lonca oluşturarak geçebiliyoruz.
Loncanızın girişten en az 24 saat önce kurulmuş olması gerekmektedir.
İçeri en fazla 16 lonca üyesi girebilir yani oldukça kazançlı bir bosstur. İçeriye giriş yapabilmek için lonca liderimizin Ejderha Bekçisi Dolnarr'da kayıt açması gerekmektedir.
Meley'İn İnine girdikten sonra 1 saat süreniz vardır ve başarıyla tamamladıktan sonra Meley'in 3 saat soğuma süresi vardır bu süre zarfında Meley'e tekrar giriş yapamazsınız!
Razadör bossu gibi Meley'in İnine de Doyyumhwan'da bulunan Ejderha Bekçisi Dolnarr aracılığıyla giriş yapıyoruz.
EpinSultan
Metin2 Meley İçin Gereken Efsunlar
Meley, Doyumhwanın ateşler içerisinde olmasıyla direkt bağlantılı bir şekilde ateş saldırıları ve direnci kullanır.
Meley'de ihtiyacımız olan efsunlar;
Ateşe Karşı Dayanıklık +%80
Ateşin Gücü +%1 (Ateş Tılsımı veya Mitsi Ejderha Yakutu kullanabilirsiniz)

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 02.05.2020 18:29
  • Okunma : 15.277