Haberler » Diğer Haberler » ÖDEMELER HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Ödemeler hakkında sık sorulan sorular | Epin Sultan

ÖDEMELER HAKKINDA SIK SORULAN SORULAR

Ödemeler hakkında sık sorulan sorulara burada bulabilirsiniz. Ödeme yaptım ne zaman onaylanır? Ödemem neden iptal edildi? Ödemem için ne kadar beklemeliyim? sorularının cevaplarınızı bu yazımızda bulabilirsiniz

KART İLE YAPILAN ÖDEMELER

Kredi Kartı-Maaş Kartı- Hesap Kartı- İninal Kart ve diğer kartlar geçerlidir.

1.Kartla ödeme işlemi nasıl yapılır?

Ödemenizi tam anlamıyla başarıyla yapabilmeniz için kart numaralarınızı ve diğer bilgileri  girdikten sonra 3D doğrulama SMS’i ve Ödeme Sağlayıcı SMS’lerini girmeniz gerekmektedir aksi halde ödemeniz başarıyla gerçekleşmez. 3D doğrulama SMS girmediyseniz kartınızdan kesinlikle ödeme çekmez zaten 3D doğrulama SMS inde kartınızda şu kadar miktar çekilecektir tehidi almak için girilir.

Ön Ödemeli Kartlar (İNİNAL)

İninal ödemeleri kart ödeme yerinden yapabilirsiniz. İninal kartı kimin üstüne kayıt ettirdiyseniz Ad-Soyad bölümüne o kişiyi yazınız.

Not: İninal kartınızı yeni aldıysanız 48 saat içerisinde kullanıma açılır o zaman kullanabilirsiniz kullanımı açık olup olmadığını bizler göremeyiz.

2.İlk defa sitemizden ödeme yapıyorsanız teyit için aranabilirsiniz

Sitemizden ilk defa ödeme yapıyorsanız ödeme işlemini yaptıktan sonra Paytr ya daGpay çalışanları telefondan sizi arayarak ödemenizi onaylıyormusunuz diye teyit alacaklardır, telefonu açmadığını takdirde kartınıza para iade edilir

3.Ödemem ne zaman onaylanır?

Yukardaki işlemleri doğru yaptıysanız ortalama 15 dakika içerisinde onaylanacaktır lütfen bu süre zarfında canlı desteğe bağlanmanıza gerek yoktur canlı destek ödeme işlemlerine bakmaz ve süreci hızlandırmaz.

4.Ödeme başarısız demesinin sebebi

Kart bilgilerinizi doğru yazmanıza ramen ödeme başarısız diyorsa kartınız internet alışverişine kapalı olabilir bu gibi durumlarda bankanızı arayarak gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.

PayTR’den Kart ile  yaptığınız ödeme sorunları için firmaya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.paytr.com/iletisim

GPAY’den Kart ile  ile yaptığınız ödeme sorunları için firmaya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.gpay.com.tr/iletisim

5.Ödeme yaparken sayfa beyaz oldu ne yapmalıyım

Bu durumda belirli bir süre bekleyerek tekrar deneyiniz aynı durum devam ediyorsa lütfen başka tarayıcıdan deneyiniz ya da tarayıcınızı güncelleyiniz veya çerezleri siliniz.

6.Kartla ödemede 

HAVALE/EFT/ATM İLE YAPILAN ÖDEMELER

1.Ödeme yapın 

İlk öncelikle sitemizde bulunun hesaplara ödeme göndermeniz gerekiyor, ödemenin açıklamasına bir şey yazmanıza gerek yoktur. Hesap numaralarımıza https://www.epinsultan.com/odeme-secenekleri.html buradan ulaşabilirsiniz.

2.Ödeme bildirim formunu doldurun

 Ödeme yaptıktan sonra ödeme bildirimi yapmanız gerekiyor  https://www.epinsultan.com/odeme-secenekleri.html buradan yapabilirsiniz.

3.Ödemem ne zaman onaylanır?

Ödeme bildirimi yaptıysanız ortalama 15 dakika içersinde onaylanacaktır. Lütfen bu süre zarfında canlı desteğe bağlanmanıza gerek yoktur canlı destek ödeme işlemlerine bakmaz ve süreci hızlandırmaz.

4.Ödeme miktarı uyumsuz hatası nedir?

Yaptığınız ödeme ile ödeme formunda belirttiğiniz tutar aynı değilse ödemeniz onaylanmaz. Örneğin ATM'den bizim hesabımıza 200 TL yatırmak istediniz ATM sizden 2,50 TL işlem masrafı kestiğinde bizim hesaplarımıza 197,50 TL geçer sizinde ödeme bildirim formunda 197,50 TL ödeme bildirimi yapmanız gerekir, eğer 200 TL ödeme bildirimi yaparsanız ödemeniz onaylanmaz.

5. Ödemeniz tespit edilemedi hatası nedir?

Ödeme bildirim formunda bilgilerin eksiksiz ve doğru olması gerekmektir.

6.Yanlışlık ödeme bildirimi yaptım sistem yeni ödeme kabul etmiyor

Yanlış yaptığınız ödeme bildirimi iptale düştüğünde(20 dakika sürebilir) sistem size yeni ödeme bildirim yapma hakkı tanır 

7.Üyelik benim adıma ama parayı başkası gönderdi ödeme bildirim formuna kimi yazmam gerekiyor

Ödeme bildirim formuna ödemeyi gönderenin bilgileri yazması gerekiyor. Örneğin üyelik Ali Ata'nın üzerine olsun parayı gönderen Veli Yurt olsun bu halde ödeme bildirimine Veli Yurt yazmanız gerekiyor.

PayTR’den Havale/EFT/ATM  ile  yaptığınız ödeme sorunları için firmaya buradan ulaşabilirsiniz: https://www.paytr.com/iletisim

  • E. Tarihi : 12.09.2018 23:25
  • Okunma : 307