Haberler » Metin2 Rehberi » Metin2 Beyaz Ejderha Efsanesi Rehberi

Metin2 Beyaz Ejderha Rehberi | Epinsultan

Metin2 Beyaz Ejderha Efsanesi Rehberi (Legend of The White Dragon)

Oyunun yıllardır efsanesi olan Kırmızı ve Mavi Ejderha’nın yerine yeni bir Ejderha daha eklendi Beyaz Ejderha namı diğer ALASTOR. Alastor eşliğinde kendisiyle birlikte yepyeni ve çok güçlü silahlarıda beraberinde getirdi. Yazımızın devamında Alastor’dan sıkça bahsedeceğiz fakat ondan önce  Versiyon 21.2 Güncellemesiyle birlikte gelen yeniliklerden bahsedelim, işte yeni özellikler;
İki yeni harita: Kuzey Rüzgarı Uçurumu ve Ruh Sırtı
Yeni zindan: Kuzay Rüzgarı Zulası
Yeni Patron: ALASTOR
Yeni Ekipman: Silahlar ve Eldivenler
Ek olarakta oyunda uzun süredir oyuncuların müzdarip olduğu satılmayan ve aktarılamayan eşyaları artık satmak mümkün! Lider Kitabı, Ejderha Madalyası, Süs Taşı gibi eşyalar artık satıcıya satılabilir bir halde.
Yeni haritalara daha önce Yohara bağlantısı yeni bir harita olan Vlad Pass haritasının sağ en altından haritanın buz dolu kısmından gidiş yapacağız.

 

Yeni haritalarda aynı şekilde Şampiyon Level olan SungMa Statülerine burada da ihtiyacımız var. Harita için ihtiyacımız olan statü değerleri şu şekilde;
SungMa STR: 30
SungMa VIT: 25
SungMa RES: 30
SungMa INT: 35
Aynı zamanda bu haritada ihtiyacımız olan elementler Buz ve Şimşek elementleri.
Bu haritalardan yeni zırh üretim malzemelerini ve çeşitli yükseltme malzemesi elde edebilirsiniz.

Yeni İtemler

Yılan Büyük Kılıç:
Ortalama Zarar, Beceri Hasarı gelebiliyor. (Sungma İradesi VIT, EXP Bonus ve Orklara Karşı Güçlü kendi bonusları) En fazla +10’a basılabilir.


 

Yılan Kılıcı: Ortalama Zarar, Beceri Hasarı gelebiliyor.  (Ölümsüzlere Karşı Güçlü, Canavarlara Karşı Güçlü kendi bonusları) En fazla +10’a basılabilir.

 

Yeni Eldivenler; Oyuna eklenen yeni eldivenlerin henüz tüm akıbeti bilinmemekle birlikte eski eldivenlerden avantajlı şu an için tek noktası başlangıç bonuslarının çok daha fazla veriliyor olabilmesi, İşte eldivenlerin oyun içi görünüşleri; 
Oyuna gelen yeni silahların ve eldivenlerin yükseltme malzemeleri aynı şekilde oyuna yeni gelen Kuzey Rüzgarı Uçurumu ve Ruh Sırtı hatiralarından bolca düşmekte. İtemlerin +sını sonuna kadar yükseltmek için her iki haritada da yükseltme malzemesi farmı yapmalısınız.


Beyaz Ejderha: ALASTOR

Öncelikle Beyaz Ejderha Alastor’un yanına gitmek için neler yapmamız gerektiğiyle başlayalım.  İlk başta Kuzey Rüzgarı Uçurumundan Ruh Sırtı haritasına gitmemiz gerekiyor ardından aynı Sürgün Mağarası mantığı gibi Ruh Sırtını bir bağlantı noktası olarak kullanıp Kuzey Rüzgarı Zulası Zindanına giriş yapıyoruz. Kuzey Rüzgarı Zulasına giriş yapabilmek için kapıdaki bekçiye  1 adet Geçit Bileti vermemiz gerekiyor. Zindana girdikten sonra aynı Sürgün Mağarasında olduğu gibi tekrar bir labirent yol bitirip farklı bir kata geçiyoruz. 2. Kata girdiğimizde bizi Maymun Zindanında olan portallarla geçiş sistemli yeni bir Buz Labirent karşılıyor. 2. Katta bulunan Patronları keserek Beyaz Ejderha ALASTOR’a giriş için kullanacağımız Donmuş  Anahtarları elde etmemiz gerekiyor, giriş için toplamda 3 adet Donmuş Anahtara ihtiyacımız var. 
2. Katın sol en altına labirentlerden geçip Gizli Odaya ulaşmamız gerekiyor. Gizli Odaya ulaştığımızda Alastor’a giriş yapabilmek için bizi Hayalet Gardiyan bekliyor olacak. Hayalet Gardiyan bizden Alastor’a giriş için Yohara’da bulunan bazı görevleri bitirmemizi, 3 adet Donmuş Anahtar ve en az 4 kişilik bir grup istiyor.
Alastor’un 2 farklı versiyonu var Kolay Alastor ve Zor Alastor şeklindedir, aralarındaki drop farkı Zor olanda daha fazla olmakla birlikte Zor Alastor size çok fazla hasar verir ve kesimi daha zordur.
Alastor’a girdiğimizde karşımıza bir Metin çıkar bu Metin bize patrondan geriye dönebilmemiz için son bir fırsat sunar veya reddedip Alastor’u karşımıza alabiliriz. Metin’e tıklıyor ve reddedip Alastor’u çağırıyoruz.


 
 
Alastor için gerekli bonus ve statüler;
SungMa STR: 70
SungMa VIT: 60
SungMa RES: 70
SungMa INT: 75
Alastor’a işleyen element ise Buz elementidir.

Alastor’dan Ne Çıkar?
Alastor’u yendikten sonra Kolay Alastor için Ejderha kutusu (hafif) , zor Alastor için Ejderha kutusu (zor) sandık ödülünü alıyorsunuz.
Ejderha Kutusundan çıkan bazı eşyalar;
Yılan yayı(üretim.)
Yılan silahı(üretim)
Kutsama Küresi
Küçük Ekleme
Ejderha Alevi
Duman Jediti
Rüzgar eldiveni t.
Ve Parıltılı İstiridye gibi eşyalar elde edebilirsiniz. Bu eşyalar yeni gelen silahların ve eldivenlerin üretim, yükseltme malzemesi olarak kullanılacaktır.
 

→  METİN2 YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 EJDER PARASI (EP) Satın Almak İçin Tıklayın  

→  METİN2 PVP YANG ve WON Satın Almak İçin Tıklayın  

  • E. Tarihi : 21.06.2021 13:12
  • Okunma : 400