EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2'de Tombala Nedir ve Tılsımlar Ne İşe Yarar

Metin2'de Tılsım nedir, ne işe yarar, nasıl elde edebilirim, hangi bonuslar eklenir, bonusları ne işe yarar, nasıl yükseltilebilir, tombala nasıl oynanır, puan seviyeleri ve ödülleri nelerdir?

Metin2'de Tılsım Nedir?

Metin2'ye sonradan dahil olmuş yeni itemlerden biridir, bu item bize silahlarımız hatta simyalarımız kadar güçlü etki yaratır. Canavarların çoğu bu tılsımlardan etkilenir hatta bu tılsımlara gelen efsunları oyunculara karşı bile kullanabilirsiniz.

Metin2'de Nasıl Tılsım Elde Edebilirim?

Tılsımlar aslında Metin2'de Zodyak Tapınağının en önemli ve zor elde edilen itemleridir ama elde edilme zorluğundan sonra artık sadece yılbaşına özel olmak üzere getirilen Tombala etkinliğiyle de elde edilebiliyor, bu etkinlik için Ejder Parası harcadığımızda elde ettiğimiz Ejderha Markalarına ihtiyacımız var. Sitemiz aracılığıyla güvenilir bir şekilde Ejder Parası satın almak için buraya tıklayabilirsiniz. Tombala günde sadece 1 kere bozdurulabilen aşamalı kartları bozdurup ganimet elde ettiğimiz bir etkinliktir. Bu ganimetler haricinde kartlardan 3 tane Şans Simgesi elde edersek büyük tombala ödüllerini kazanma şans elde edebiliriz. Şans Simgeleri oyunda karşılaştığımız patronlardan oluşmaktadır.

Tombala Ödülleri ve Şans Simgelerinin Puanları

EpinSultan En-Tai Bekçisi 15 Puan

EpinSultan Dr.House 10 Puan

EpinSultan Lucifer 7 Puan

EpinSultan Dokuz Kuyruk 5 Puan

EpinSultan Kraliçe Örümcek 3 Puan

EpinSultan Ork Reisi 1 Puan

Tombala Ödülleri ve Puanları;

45 Puan > Ritüel Taşı

40-44 Puan > Hakim Kuşağı (asil)

37-39 Puan > Karanlık Tılsım +0 EpinSultan

35-36 Puan > Şimşek Tılsımı +0 EpinSultan

33-34 Puan > Rüzgar Tılsımı +0EpinSultan

31-32 Puan > Toprak Tılsımı +0 EpinSultan

30 Puan > Buz Tılsımı +0 EpinSultan

28-29 Puan > Ateş Tılsımı +0 EpinSultan

27 Puan > Küre Parşömeni (s)

25-26 Puan > Bekçi İmzası

24 Puan > Kankırmızı İnci

21-23 Puan > Mavi İnci

18-20 Puan > Beyaz İnci

16-17 Puan > Büyülü Tohum

14-15 Puan > Kuvars Kumu

12-13 Puan > Güneş Özütü (Ö)

11 Puan > Ay Özütü (Ö)

9-10 Puan > Işınlanma Yüzüğü

6-8 Puan > Parmak Kemikleri

1-5 Puan > Ruh Taşı

Dikkat; Yıl içerisinde bazı zamanlarda tombala etkinliği gelebilir ama aynı ödüllerle gelmez. Bu ödüller sadece yılbaşında gelen tombala etkinliği içindir ve nadiren de olsa yılbaşında bile tombala etkinliği ödülleri değişiyor.

Metin2'de Nasıl Tombala Oynanır

Ejderha Markası (EM) kullanarak günde 10 adet elde ettiğimiz kartları bozduruyoruz (Bir sonraki günün kartlarını aynı günden daha uygun fiyata satın alabilirsiniz)

EpinSultan

Bozdurduğumuz kartlardan Şans Simgesi elde edebiliyoruz, toplamda 3 adet Şans Simgesine ihtiyacımız var.

EpinSultan

Elde ettiğimiz Şans Simgeleri istediğimiz ödülü bize kartları değiştirmeden veriyorsa direk bozdurabiliriz ama başlangıçta verdiği ödülü beğenmiyorsak 5 Ejder Parası karşılığında Şans Simgelerini değiştirebiliriz.

EpinSultan

Tılsımların Kullanımları ve Hangi Tılsım Nerelerde Kullanılır

Tılsımların gücünü alabilmek için Tılsımların seviyesini en az +1'e yükseltmemiz gerekir Tılsımlar diğer tüm itemlere aykırı olarak +200'e kadar yükseltilebilir. Tılsımlar her seferinde aynı itemler ve aynı yang miktarıyla yükseltilir. Tılsımları yükseltirken yükselttiğimiz Tılsımın aynısından sahip olmamız gerekir yani örneğin Şimşek Tılsımını +0'dan +1'e yükseltiyoruz bizden isteyeceği itemlerin yanı sıra Şimşek Tılsımı +0'da isteyecektir. Yükseltmek için gereken itemler;

EpinSultan 10 adet Element Çiçeği

EpinSultan 1 adet Süs Eşyası

50.000 Yang ve yükselttiğimiz Tılsım +0

Bu işlem +200'e kadar aynı şekildedir her seferinde bu itemleri ve +0 Tılsım'a ihtiyacımız olacaktır. Yükseltme ihtimalleri ise oyuncuların tecrübesine göre +9'dan sonra sıfırlanır yani +200'e kadar azalan bir başarı şansı yoktur örneğin +7'den +8'e yükseltirken başarı şansımız %15 ise +57'den +58'e yükseltirken de aynıdır. İlk +larınızı basarken +4'e kadar Savaş Kağıdı kullanabilirsiniz, Savaş Kağıdı tılsımlarda da kullanılabilir.

Tılsımlara Eklenebilen Bonuslar ve Ne İşe Yaradıkları

Kılıç Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Kılıç Savunmasını %5 düşürür.

Çiftel Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Çiftel Savunmasını %5 düşürür.

Hançer Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Bıçak Savunmasını %5 düşürür.

Ok Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Ok Savunmasını %5 düşürür.

Pençe Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Pençe Savunmasını %5 düşürür.

Yelpaze Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Yelpaze Savunmasını %5 düşürür.

Çan Savunmasından Kopuş en fazla %5 > Rakibin Çan Savunmasını %5 düşürür.

Böceklere Karşı Güç en fazla %30 > Örümcek Zindanındaki slotlara karşı saldırı hasarınızı % oran ile arttırır.

Çöl Canavarlarına Karşı Güçlü en fazla %30 > Yongbi Çölündeki slotlara karşı saldırı hasarınızı % oran ile arttırır.

Zodyak Canavarlarına Karşı Güç en fazla %30 > Zodyak Tapınağında tüm portallardaki slotlara karşı hasarınızı % oran ile arttırır.

Yarı İnsanlara Karşı Güç en fazla %5 > Karakterlere ve bazı patronlara karşı hasarınızı % oran ile arttırır. (Kemik Surat, Kızıl Reis, Zalim Kemik Surat)

Yarı İnsanlara Karşı Direnç en fazla %10 > Karakterlerden ve bazı patronlardan alacağınız hasarı % oran ile düşürür. (Kemik Surat, Kızıl Reis, Zalim Kemik Surat)

Savunma en fazla %5 > Savunmanızı % oran ile arttırır.

Bayılma Şansı en fazla %8 > Bayılma Şansınızı % oran ile arttırır.

Düşüş Direnci en fazla %20 > Zodyak Tapınağı ve diğer bossların bizi yere düşürme ihtimalini % oranda azaltır ve savuşturma şansımız doğal olarak artar.

Dünya Direnci en fazla %25 > Bu direnç Toprak Direnciyle aynıdır Jotun Thrym, Karanlık Ejderha Kayası gibi haritalarda işinize yarar isminden anlaşıldığı gibi topraktan doğan canavarlara karşı direncinizi % oran ile arttırır (Kızıl Orman'da ki ağaçlar gibi)

Karanlık Direnci en fazla %25 > Bu direnç Karanlık Tılsımının simgesini içeren tüm canavarlardan aldığınız hasarı % oranda azaltır. (Şeytan Kulesi ve Lonca Bossları gibi)

Buz Direnci en fazla %25 > Bu direnç Buz Tılsımının simgesini içeren tüm canavarlardan aldığınız hasarı % oranda azaltır. (Nemere, Hidra, Nefrit Canavarları, Triton gibi)

Tılsımların kendine ait yani eklemeden elde edeceğiniz bonusu vardır bu bonusları elde edebilmek için Tılsımlarınızı en az +1'e yükseltmeniz gerekir. Bu bonus Tılsımın Gücü yani Buz Tılsımı için Buzun Gücü +%?, Ateş Tılsımı için Ateşin Gücü +%? şeklindedir ve her yükseltmenizde bu güç %1 artar yani;

Buz Tılsımı +185 > Buzun Gücü +%185 

Ateş Tılsımı +8 > Buzun Gücü +%8 gibi.

Size verebileceğimiz bir oyuncu bilgisi olan resmi bir kaynak olmayan bir detay var. Bu detay aldığınız Buzun Gücü %1 ile Buzun Gücü %20'ye kadar olan oranların neredeyse aynı etkiyi göstereceğidir ama aynı Tılsımlara + basarken +9'dan sonra Başarı Şansının sıfırlanacağı gibi %21 Güce sahip olduğumuzda da alacağımız etki artıyor.

+%20'ye kadar olan oran için hiç diyemeyiz ama örneğin +%1 oran ile 10.000 hasar vuruyorsak +%19 oran ile 10.250 gibi bir hasar vuracağız.

Tılsımlar Nerelerde Kullanılır?

Artık tılsımlar patronların ve yaratıkların %80'inde kullanılıyor bu yüzden tek tek anlatmak yerine size oyunun kendisinin de belirttiği gibi her tılsımın bir simgesi vardır ve yaratıkların üzerinde bu simgeler yaratıklara tıkladığınızda ortaya çıkar. İşte o simgeler ve hangi tılsımları ifade ettiği;

EpinSultan Buz Simgesi > Buz Tılsımı > Buz Direnci

EpinSultan Ateş Simgesi > Ateş Tılsımı > Ateş Direnci

EpinSultan Şimşek Simgesi > Şimşek Tılsımı > Şimşek Direnci

EpinSultan Rüzgar Simgesi > Rüzgar Tılsımı > Rüzgar Direnci

EpinSultan Karanlık Simgesi > Karanlık Tılsımı > Karanlığın Direnci

EpinSultan Toprak Simgesi > Toprak Tılsımı > Dünya Direnci

yani anlayacağınız üzere bir canavarın üstünde Karanlık Simgesi var diyelim, bu canavar Karanlığın Direncine sahiptir yani Karanlığın Gücüne sahipseniz bu canavara daha fazla hasar sağlayabilirsiniz.