EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2'de Şeytan Kulesi Rehberi ve Detayları

Metin2'de Şeytan Kulesinin nerede olduğu, nasıl gidildiği, şeytan kulesinin seviyeleri, şeytan kulesinin ödülleri, şeytan kulesi için uygun efsunlar hangileri ve daha fazlası bu makalede.

Şeytan Kulesine Nasıl Gidilir?

Şeytan Kulesine Işınlanma Yüzüğü veya Seungryong Vadisinin ortasındaki Hwang Tapınağından gidebilirsiniz.

Eğer 60. seviyeye ulaştıysanız Işınlayıcıdan ışınlanabilirsiniz.

Seungryong Vadisinin ortasından Hwang Tapınağına gidebilirsiniz, işte Hwang Tapınağında olan Şeytan Kulesinin bulunduğu alan;

EpinSultan

Şeytan Kulesine giriş yapabilmek için en az 40. seviyeye ulaşmış olmanız gerekiyor.

Şeytan Kulesi Nedir?

Şeytan Kulesi Metin2'nin en çok bilinen önünde sayısız savaşın dönmüş olduğu bolca ganimet elde edebileceğiniz bir haritadır, bu harita toplamda 8 kattan oluşur.

Bu haritada hızlı bir şekilde Ejderha Taşı Parçası toplayabilir, bolca metin parçalayabilir, + basabilir ve Lucifer'ı yenebilirsiniz.

Şeytan Kulesi İçin İhtiyacınız Olacak Efsunlar;

Ölümsüzlere Karşı Güç +%60

Oklardan Korunma Şansı +%?

Ok Dayanıklılığı +%20

Beden Karşısındaki Atakların Bloklanması +%30

Karanlığın Gücü +%1 (Mitsi Oniks vea Karanlık Tılsımı ile elde edebilirsiniz)

Karanlığın Direnci +%? (Efsanevi-Mitsi Oniks veya Karanlık Direnci veren Kral Yengeci balığı ile elde edebilirsiniz)

Tavsiye olarak 16.000'den fazla canınız olmalıdır.

Şeytan Kulesi Katları ve Nasıl Geçildikleri

EpinSultan

Zemin Kat; Bu katta 15 dakikada bir otomatik olarak atılan Dayanıklık Metnini kırmanız gerekmektedir.

1. Kat; Çevredeki tüm canavarları takım arkadaşlarımızla öldürüp bir süre bekliyoruz.

2. Kat; Bu kattaki amacımız Şeytan Kral'ı yok etmektir çevresindeki canavarları öldürmek zorunda değilsiniz, bu canavar çevredeki yaratıkların arasında kamufle olabilir bu yüzden fotoğrafını görmeniz önemlidir;

EpinSultan

3. Kat; Bu kat metin katlarından biridir, ilk önce önümüze çıkacak olacan Şeytan Metnini kırıp kırdıktan sonra ortaya çıkacak olan 7 Lanet Metninden doğru olanı bulana kadar tüm metinleri kırmamız gerekir. Doğru olan metni bulduğumuzda üst kata çıkmaya hak kazanırız.

4. Kat; Bu kat mühür katıdır aynı sistemi Razadör rehberimizde anlatmıştık buraya tıklayarak o makaleyide okuyabilirsiniz. Bu kata geldiğimizde 20 dakika içerisinde 5 adet mühür düşürüp çevremizdeki anıtların üzerine düşürmüş olduğumuz mühürleri sürükleyip anıtları yok etmemiz gerekir. Slotları kestikçe sürekli yenileri çıkacaktır ve bu kat acele etmenizi gerektiren bir kattır.

5. Kat; Bu katın 1. ve 2. katlarla benzerliği vardır, bu kattaki tüm canavarları temizlememiz ve onlarla birlikte olan Kibirli Şeytan Kralıda öldürmemiz gerekir bazı oyuncular bu canavarı öldüreceğiniz yerin bir üst kattaki Kule Demircisi ile alakalı olacağını düşünsede Kule Demircisi rastgele olarak belirlenir ve şu 3 demirciden biri olarak önümüze çıkar; Silah Ustası, Zırh Ustası ya da Kuyumcu olarak önümüze çıkarlar.

Kule Demircileri ile işiniz bittikten sonra Kule Demircisine tıklayarak bir üst kata geçiş yapabilirsiniz

Dikkat; 6. Kata geçebilmek için ya 75 seviye olmalısınız ya da ekip arkadaşlarınızdan birinin 75. seviye veya üstü olması gerekmektedir aksi takdirde Şeytan Kulesinin dışına ışınlanırsınız.

6. Kat; Bu katta çevremizdek tüm Ölüm Metinlerini yok ettikten sonra önümüze Katil Metni ve bir oda dolusu canavar çıkacaktır. Katil Metnini doğru "Zin-Sagui" haritayı bulana kadar kesmelisiniz bu süreç uzun sürebilir bir bug değildir bazen Metin sizinle inatlaşabilir ve 30.metninizde bile çıkabilir bu odaya geldiğinizde bir charınız ile çevredeki tüm slotları köşeye çekmeniz işinizi kolaylaştıracaktır.

7.Kat; Bu katta aynı 6. Katta olduğu gibi doğru "Zin-Bong-In Anahtarı" anahtarı bulana kadar canavarları öldürmeniz gerekmektedir. Bu kat sizi Bong-In anahtarları ile kandırabilir fakat amacımız Zin-Bong-In Anahtarı düşürmektir. 1. Anahtarı düşürdüğümüz gibi üst kata çıkmadığımız için bir sonraki çıkacağınız sefer için fazladan Zin-Bong-In Anahtarı düşürebilirsiniz.

Zin-Bong-In Anahtarını odanın en sağında bulunan anıta sürükleyerek bir üst kata çıkabilirsiniz.

Lucifer Katı, 8.Kat; Artık zorlu görevleri başardık ve Lucifer katında başarıyla geldik bu katta Lucifer'i yok edip ganimetini alabilirsiniz ardından bir süre bekledikten sonra Şeytan Kulesinin dışına ışınlanacaksınız.

Dikkat; Lucifer'dan çok düşük bir ihtimal Azrail Yumurtası elde edebilirsiniz

Lucifer Sandığından Ne Çıkar?

Partizan

Muharebe Kılıcı

Hortlak Dişi Kılıcı

Sarı Ejderha Yayı

Ejderha Bıçağı

Yıldırım Kuşu Çan

Yarı-İnsan Kılıcı

Azap Kılıcı

Şeytani Pala

Mavi Ejderha Yayı

Siam Bıçağı

Mutluluk Yelpazesi

Kin Kılıcı

Zehir Kılıcı

Aslan Kılıcı

Havalı Çelik Yay

Şeytan Kanadı Çakram

Orkide Çan

61 Level Karakter Zırhları

Siyah Çelik Zırh

Siyah Rüzgar Takımı

Kara Büyü Zırh

Siyah Elbise

Şeytan Kulesinde Nasıl Farm Yapabilirim?

Şeytan Kulesinde farm yapabilecek düzeyde efsunlara sahip olduktan sonra;

-Katil Metni katında (6. Kat) sonsuz sayısa metin kesebilirsiniz bu metinlerden çıkan canavarlar Doyumhwan kaynaklı olduğundan dolayı Ateşe Karşı Dayanıklık ve Ateşin Gücü burada işinize yarayacaktır.

-Şeytan Kulesine istediğiniz kadar yan char sokabilirsiniz bu da demek oluyor ki soktuğumuz char sayısı kadar + Basabiliriz, demirci katında her karakterin 1 kere +basma hakkı vardır fakat yanımıza getirdiğimiz karakterler bizim daha fazla + basmamıza yardımcı olacaktır. Bu kata gelmeden önce tüm Mücevher, Ekipmanlar ve Silahları yanımıza stoklamalıyız çünkü hangi demircinin önümüze çıkacağını bilemeyiz. Bu demircinin diğer demircilerden farkı bizden + basarken malzeme istemeyecek olması ve bize normal demirciden %10 daha fazla başarı şansı vermesidir, %10 başarı şansını küçümsemeyin bazı itemleri basarken sadece %10 şansa bile sahip olamıyoruz.

-Okey eventi, ayışığı eventi, futbol topu gibi eventlerin aktif olduğu zamanlarda istediğiniz katlarda bizim tavsiyemiz ise mühür veya 7.Katta eventleri değerlendirebilirsiniz.