EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2'de Nemere Nasıl Yapılır?

Metin2'de Nemere Nedir, Nasıl yapılır, Nemereye nasıl giriş yapılır, Gerekli efsunlar nedir, püf noktaları nelerdir, ne tür ganimetler elde edebiliriz ve daha fazlası tüm detaylarıyla bu makalede sizlerle.

Metin2'de Nemere Nedir?

Nemere Metin2'nin geçim kaynaklarından biri ve tüm karakterlerimizin önemli olduğunu bize fazlasıyla hatırlatan bir bosstur, tabir etmek gerekirse Razadör'ün buzlanmış hali gibidir. Düzenli Nemere yaparak güzel ganimetler elde edip karakterlerinizi geliştirebilirsiniz.

EpinSultan 

Nemere'ye Nasıl Girilir

Nemere'ye giriş yapabilmek için ilk önce Sohan Dağına gitmemiz gerekir. Sohan Dağına gidip haritamızı açtığımız takdirde haritanın en orta üst tarafında bulunan Buz Dağı Muhafızına gitmemiz gerekiyor.

EpinSultan

Nemere'nin Gözlem Kulesine giriş yapabilmek için en az 100.seviye olmamız gerekiyor, bir grup sahibi olmamız ve grup liderimizin 104 seviye olması gerekiyor. Nemere'nin Gözlem Kulesi karakterlerin önemli olduğu bir haritadır çünkü bu haritaya girebilmek için grubumuzda 1 şaman ve 1 ninja olmak zorunda aksi takdirde Nemere katına kadar giriş sağlayamayız.

Grup üyelerinin hepsinde Geçit Bileti olmalıdır, bu Geçit Biletini oyun içinde pazarlardan satın alabilir, patron sandıklarından, yavrucuk kutularından ve bir çok oyunda bulunan sandıktan elde edebilirsiniz bunun haricinde ise Nesne Marketten Ejder Parası karşılığında satın alabilir ve buraya tıklayarak sitemiz aracılığıyla güvenilir bir şekilde Ejder Parası satın alabilirsiniz. Nesne Markette 1 adet Geçit Bileti 9 Ejder Parası karşılığında, 25 adet Geçit Bileti ise 59 Ejder Parası karşılığında satılır. Oyun içerisinden satın almak yerine 25 adet Geçit Biletini 59 Ejder Parası karşılığında almamız daha karlı olacaktır.

Eğer yanlışlıkla bir karakteriniz zindandan düşerse veya köye gitmesi gerekirse 5 dakika içerisinde geri girebilirsiniz aksi takdirde tekrardan içeri giremezsiniz bu Razadör içinde aynıdır, Razadör Rehberine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Nemere'yi öldürebilmek için önümüzde 9 aşama vardır, bu aşamalar;

1. Aşama; Buz Aslanını aktif edip çevremizde çıkan tüm canavarları öldürüyoruz ve bir üst aşama için bekliyoruz.

2. Aşama; Bu aşamada çevremizdeki tüm canavarları öldürüp slotlardan elde edeceğimiz Buz Anahtarlarını topluyoruzEpinSultan 

Bu anahtarlar sizi şaşırtabilir önemli olan doğru anahtarı bulmamızdır. Anahtarı bulduktan sonra bir üst aşamaya geçiyoruz.

3. Aşama; Bu aşamada çevremizdeki tüm canavarları öldürüyoruz artık önümüze çıkan canavarlar daha güçlü, canavarları öldürdükten sonra bir üst aşamaya geçebilmek için bekliyoruz.

4. Aşama; Bu aşamada çevremizdeki tüm canavarları öldürüyoruz artık canavarlar daha güçlü ve artık 2 dalga şeklinde önümüze canavarlar çıkıyor bu aşamalarda ölmemek için efsunlarımız nemereye uygun olmalıdır bu efsunları makalemizin devamında belirticez. Canavarların hepsini öldürdükten sonra bir üst aşamaya geçmek için bekliyoruz.

5. Aşama; Bu aşamada çevremizdeki canavarları öldürüyoruz ve canavlardan düşen Kuzey Yıldızlarını topluyoruz EpinSultan bu Kuzey Yıldızlarını haritanın etrafında bir halka oluşturmuş Anktos Küplerine sürükleyip küpleri ortadan kaldırıyoruz bu küpler aynı Razadör aşamalarında olduğu Maat Taşı görevi gibi bizi uğraştırabiliyor çünkü Anktos Küplerine doğru anahtarları doğru sıralamayla bulmamız gerekiyor. Bu süreçte canavarları öldürdükçe yerine yenileri çıkacaktır.

Bu aşamalara kadar önümüze çıkan Ayaz Lordları bizim için zorlu rakiplerden biridir diğer slotlara karışmadan onları ayrı bir şekilde kesmeniz tavsiye edilir.

6. Aşama; Bu aşamada ilk önce haritanın çevresindeki canavarları öldürüyoruz, öldürdükten sonra önümüze Ayaz Metini çıkıyor. Burada karakterlerimizin önemini anlıyoruz çünkü bu metine sadece şaman karakteri hasar verebiliyor.

Bu aşamada şamanımız metini kesmekte zorlanabilir, zorlanmaması için sizde şamanınızla birlikte metinden çıkan slotlara müdahele edebilir onları öldürebilirsiniz bu şekilde şaman sadece metini kesmeye odaklı olacaktır. Ayaz Metinini kestikten sonra bir üst aşamaya çıkmak için bekliyoruz.

7. Aşama; Bu aşamada önümüzde haritanın 2 patronundan biri olan Szeller var EpinSultan Szelleri Razadör ve Meleyde bulunan Kor Alev Lordlarıyla benzetebiliriz çünkü bu patron Kor Alev Lordlarının buzla kaplanmış halidir. Önümüze 4 tane Szel çıkacaktır bu Szeller içinden doğru olanı bulana kadar hepsini öldürmeliyiz. Dikkat; Öldürmesi zor ve fazla hasar vuran patronlardan biridir o yüzden hepsiyle tek seferde kapışmayın. Doğru olan Szeli öldürdükten sonra üst aşamaya çıkmak için bekliyoruz.

8. Aşama; Bu aşamada aynı şekilde karakterlerimizin önemini görüyoruz, bu aşamadaki canavarları sadece ninjalar öldürebilir. Grubumuzdaki ninjamız slotları öldürüp Buzçiçeği Anahtarı elde ediyoruz bu anahtarı sadece ninja ve şamanlar kullanabilir. Anahtarlardan doğrusunu bulmamız gerekiyor, anahtarları elde ettikten sonra sağ tıklayıp doğru olup olmadığını görebiliriz. Doğru anahtarı bulduktan sonra bir üst aşamaya gitmek için bekliyoruz.

9. Aşama; Bu aşamada ninja ve şaman karakterlerimizi kullanarak önümüzdeki Kuzeyli Ejderha Sütununu EpinSultan parçalamamız gerekiyor. Bu aşamanın kolay yolu savaşçımız veya güçlü karakterimiz ile sütuna tıklayıp çevredeki slotları onun üzerine alıp ninjamız ve şamanımız ile sütuna saldırmaktır. Bu şekilde sütunu hızlı bir şekilde parçalayabilirsiniz. Sütunu parçaladıktan sonra ortaya çıkan Buz Aslanına şamanımız için tıklıyoruz ve artık son aşamaya geçiş yapıyoruz.

Nemere Aşaması; Bu aşamada ninjamızın oku veya skilli ile Nemere'nin etrafındaki slotlara bulaşmadan Nemereyi köşeye çekip kesebiliriz. 

Bu sürede ninjamız eğer saldırabilecek güçte değilse bile eline ortalama bir ok verip Nemereye bir kere tıkladığımızda bizim için ufakta olsa bir faydası olacaktır çünkü Nemere haritasında bineğe binilmiyor ve kesilmesi zorlaşıyor.Burda zehirleme kullanacağımız zaman ninjamız eğer uzak dövüş skillerine sahipse skili ile Nemereyi zehirleyebilir ve zaman kaybetmemiş oluruz. Nemereyi kestik artık ganimetlerimizi alabiliriz, Nemere'den 8-11 adet Nemere'nin Sandığı, Beceri Kitabı ve Cesaretin Pelerini elde edebiliriz. Nemere'nin sandığından çıkanları önem sırasına göre önemli olanları sıraladık. 

Nemere'nin Sandığından Ne Çıkar?

Tanrıların Meyvesi

Titandiyoksit

Ejderha Alevi (B)

Tanrıların Özütü

Kyanit

Nemere Yumurtası

Pet Kitabı Sandığı

Buz Alevi Taşı

Mavi Boya

Sağlam İpler

Beyaz Boya

Mitril

Titan Kalkanı

Işınlanma Yüzüğü

Mutluluk Yelpazesi

Gri Boya

Beta İtem + Basma Malzemeleri

Çelik Zırhları ve 65-75 Level Silahları

Nemere İçin Gereken Efsunlar;

Buz Direnci +%35  (Izgara kurbağa balığı, Buz Dirençli Tılsım, Mitsi-Efsanevi Ejderha Elması ile elde edebilirsiniz)

Buzun Gücü +%1 (Buz Tılsımı veya Mitsi Ejderha Elması ile elde edebilirsiniz)