EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2'de Az Bilinenler ve Püf Noktaları

Metin2'de değerli itemlerin nasıl elde edildiği, geçit bileti görevi, titandiyoksit nereden düşer, +shiriken nereden düşer, sağlam ipler ve mitril taktiği, ağır kemerler taktiği, sıralama puanı püf noktası ve daha fazlası tüm detaylarla birlikte sizlerle.

Metin2'de Titandiyoksit Nasıl Elde Edilir?

Titandiyoksiti anlatacağımız yol haricinde oyundaki bazı patronlardan elde edebilirsiniz. İşte sandıklar ve içeriklerini buraya tıklayarak sitemiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

Guatama Tapınağından ulaştığımız Ochoa Tapınağının haritadaki en orta noktasında bulunan 30 dakikada bir yenilenen ve her CH'de bulunan patronu öldürerek Titandiyoksit EpinSultan elde edebilirsiniz.

Bu patronun adı Ochoa Muhafızı EpinSultan ayrıca haritanın rastgele noktalarında bulunan Ochoa Dükü EpinSultan kesmenizde size 

Haritadaki yerini sizler için fosforlu sarı rengi ile işaretledik, işte o görsel;

EpinSultan

Ayrıca Ochoa Tapınağı ve Büyülü Orman klavuzuna sitemiz aracılığıyla buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Metin2'de Sağlam İpler ve Mitril Elde Etme Yöntemi

Üst taraftaki Titandiyoksit yönteminde belirttiğimiz Ochoa Tapınağında slotların fazla olduğu bir noktada Wayne aracılığıyla bol bol Sağlam İpler, Mitril, Gri Boya, +4 Siam Bıçağı, +4 Mutluluk Yelpazesi kazanabilirsiniz. Ayrıca aynı yöntemi Büyülü Ormana uygulayabilirsiniz, aynı itemler orada da çıkmaktadır ama en hızlı ganimeti Ochoa Tapınağında elde edersiniz.

Metin2'de Shiriken+ Nereden Düşer

Shiriken+ bilinenin aksine kolay elde edebilen ve tüm serverlerde satışını yaptığınızda büyük bir ganimet elde edebileceğiniz itemlerden biridir.

İşte Shiriken+ yı elde edebileceğiniz canavarlar ve nerede bulundukları;

Vahşi Yüzbaşı; En kolay elde etme yolu 2. Köyde rastgele konumlandırılmış olan Vahşi Yüzbaşılardır. Vahşi Yüzbaşı haritada rastgele konumlandırılmış olsada Mavi Bayrak 2. Köyde haritanın en sağ alt bölümünde, Sarı Bayrak 2. Köyde haritanın en sol alt kısmında ve yürüyüş yolunda, Kırmızı Bayrak 2. Köyde haritanın sol üst kısmındaki Hilal şeklindeki kısımda ve hemen yanındaki dağ tepesinde bulunur.

İşte Shiriken+ yı elde edebileceğiniz canavarlar ve nerede bulundukları;

Vahşi Deli; 2. Köylerde rastgele konumlarda ve Seungryong Vadisinin rastgele bölgelerinde bulunur.

Vahşi Asker; 2. Köylerde rastgele konumlarda ve Seungryong Vadisinin rastgele bölgelerinde bulunur.

Vahşi Okçu; 2. Köylerde rastgele konumlarda ve Seungryong Vadisinin rastgele bölgelerinde bulunur.

Vahşi Uzman; 2. Köylerde rastgele konumlarda ve Seungryong Vadisinin rastgele bölgelerinde bulunur.

Yabani Piyade; 2. Köylerde rastgele konumlarda bulunur.

Metin2'de Kuvars Kumu Nereden Düşer?

Kuvars Kumu Tombala, Nesne Market çarklarından elde edilebilir ama bunun haricinde hangi haritalardan ve hangi canavarlardan düşürülebileceğinizi sizle için hazırladık.

Devler Diyarından gidilen Yılan Vadisinde bulunan Dev Kaya Golemi

Devler Diyarından gidilen Yılan Vadisinde bulunan Taş Golem

Devler Diyarından gidilen Yılan Vadisine bulunan Kaya Golemi

Metin2'de Ağır Kemerler Nereden Düşer ve Püf Noktaları Nelerdir?

Ağır Kemerleri bazı patronların sandıklarından elde edebilirsiniz, biz bu sandıklar haricinde nasıl elde edebileceğinizden bahsedeceğiz. İşte sandıklar ve içeriklerini buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Kor Alev Lordu; Razadör'ün koruyucularından biri olan Kor Alev Lordundan Ağır Kemerler elde edebilirsiniz yani eğer oynadığınız serverde Ağır Kemerler değerliyse Maat Taşı görevinde bolca Kor Alev Lordu öldürebilirsiniz. Razadör ile ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Buz Lordu; Nemere'nin koruyucularından biri olan Buz Lordlarından Ağır Kemerler elde edebilirsiniz yani Buz Lordlarının yenilendiği katları ilerlemeden o katta sabit kalıp sürekli Buz Lordu öldürüp bolca Ağır Kemer elde edebilirsiniz. Nemere ile ilgili makalemize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Tai İmhacısı; Büyülü Ormanda bulunan zorlu canavarlardan biri olan En Tai İmhacısından Ağır Kemerler elde edebilirsiniz. En Tai İmhacısının bulunduğu noktada ayrıca Sağlam İpler, Mitril ve Gri Boya elde edebileceğiniz canavarlar vardır yani Wayne kullanarak bu noktada bolca ganimet elde edebilirsiniz ayrıca bu noktada Nesne Markette Ejder Parası karşılığında satılan Üçüncü El kullanarak 24 saatte ortalama 100.000.000 Yang elde edebilirsiniz. 

Sınırsız Geçit Bileti Taktiği

Metin2'de Razadör'e girerken Geçit Bileti sahibi olmamız gerektiğini biliyorsunuz. Bu patron bize oldukça fazla masraf çıkarıyor ama günde 3 defa bu taktik ile patrona elde ettiğiniz bedava Geçit Bileti karşılığında girebileceksiniz.

Ejderha Kayası Burnu haritasına ışınlanıyoruz > Haritada diğer NPC'ler ile birlikte duran Konfüçyus'a gidiyoruz > Verdiği görev bizi Yıldırım Dağlarına Kiklopları öldürmeye yönlendirecektir, Yıldırım Dağlarına gidiyoruz > Yıldırım Dağlarında bulunan ve adının başında Kiklop olan slotlardan 100 tane kesiyoruz > Konfüçyus'a geri dönüyoruz ve ödülümüzü alıyoruz.

Bize ödül olarak 3 adet Geçit Bileti ve Işınlanma Parşömeni verecektir. Işınlanma Parşömenine sağ tıkladığınızda Razadör kapısına ışınlanacaksınız. Geçit Biletlerinin 3 saat süresi olduğunu unutmayın.

Sıralama Puanı 

Bu konu belkide makalenin en kilit noktası olabilir, bir çok oyuncu bu bilgiyi bilmiyor.

Eğer sıralama puanınız yüksek olursa bonuslar kısmında gözükmeyen ama kesinlikle doğru olduğuna emin olduğumuz bir şekilde eşya düşürme oranınız artacaktır!

Arkadaşça  (1000 ile 3999 puan arası) > +%1 Eşya düşürme şansı verir

İyi (4000 ile 7999 puan arası) > +%2 Eşya düşürme şansı verir.

Soylu (8000 ile 11999 puan arası)  > +%3 Eşya düşürme şansı verir.

Kahraman 12000 ile 20000 puan arası) > +%5 Eşya düşürme şansı verir.

Eğer Agresif ve altında Sıralama Derecesine sahip olursanız envanterinizde olan bir eşyayı kaybedebilirsiniz.

Agresif (-1 ile -3999 puan arası) > %20 Envanterden eşya kaybetme şansı (1 ile 5 adet) > %5 Kullandığınız ekipmanları kaybetme şansı (1 adet)

Hileli (-4000 ile -7000 puan arası) > %30 Envanterden eşya kaybetme şansı (1 ile 10 adet) > %10 Kullandığınız ekipmanları kaybetme şansı (2 adet)

Kötü Niyetli (-8000 ile -11999 puan arası) > %40 Envanterden eşya kaybetme şansı (1 ile 20 adet) > %30 Kullandığınız ekipmanları kaybetme şansı (3 adet)

Zalim (-12000 ile -20000 puan arası) > %80 Envanterden eşya kaybetme şansı (1 ile 40 adet) > %40 Kullandığınız ekipmanları kaybetme şansı (4 adet)