EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2 Yeni Balıkçılık Sistemi ve Balık Yapboz Oyunu

Metin2'ye 2019 dan sonra gelen yeni balık tutma sistemi, yeni balıklar, yeni balıkların verdiği bonuslar, balık yapboz oyunu, balık yapboz oyununun püf noktaları, içeriği ve nasıl oynandığıyla ilgili tüm detayları bu makalemizde sizler için hazırladık.

Metin2'de Yeni Balıkçılık Sistemi

Bildiğiniz üzere 2019 ve öncesinde balık tutma basit ve özdü. Oltayı atıyorduk ve kafamızın üstünde balık simgesi çıktıktan bir kaç saniye sonrasında oltamızı çekip balığı elde etme şansı elde ediyorduk,

EpinSultan

fakat 2019 sonrasında hilelerin önüne geçmek adına yeni bir balık tutma sistemi getirdiler. Bu sistemde hızlı davranıp animasyondaki balıkları dairenin içerisinde 3 kere yakalamamız gerekiyor.

EpinSultan

Bu sistemin pek fazla püf noktası yok oynaya oynaya kendimizi geliştirmemiz gerekiyor FPS oyuncusuysanız bu konuda avantajlı olabilirsiniz. Burada vereceğimiz püf noktası balık tutma sisteminden çok hızlı balık tutmayla ilgili, animasyon bittikten sonra ortalama 3 saniye bekleme süresi oluyor ve uzun süre balık tuttuğunuz zaman bu bekleme süresi insanı doğal olarak sıkıyor bunun önüne geçmek için animasyon bittiği gibi atımıza hızlı bir şekilde binip inebilir, oltamızı başka bir oltayla değiştirebilir veya zırhımızı değiştirebiliriz. Bu şekilde 1 saatlik bir balık turunda 10-15 e yakın daha fazla olta atmış olacağız.

Bu sistemle birlikte karşımıza yıllardır alışkın olduğumuz Sudak Balığı ve Ringa Balığından çok ama çok daha önemli balıklar geldi.

İşte bu balıklar ve özellikleri;

Dikkat; Bu bonusları elde edebilmek için balıkları Balıkçı'nın EpinSultan satmış olduğu Kamp Ateşini 20.000 yang karşılığında satın almamız gerekir.EpinSultan

Bu Kamp Ateşine denize uzak bir yerde sağ tıklıyoruz ve Kamp Ateşimizi yakmış oluyoruz, artık balıklarımızı Kamp Ateşine sürükleyip balıklarımızı Izgaraya çevirebiliriz.

Izgara Yabbie Yengeci; Tecrübe toplamayı %100 arttırır. (30 Dakika)

Izgara Altın Sudak; Tecrübe toplamayı %50 arttırır. (30 Dakika)

Izgara Sevimli Balık; Tecrübe toplamayı %10 arttırır. (30 Dakika)  

Not : Tecrübe veren balıklar üst üste kullanılmaz yani aynı anda Izgara Sevimli Balık ve Izgara Yabbie Yengecini kullanamazsınız bununla birlikte Izgara Ot Sazanı ile Yeşil Potuda aynı anda kullanamazsınız (Paskalyadan elde edilen Yeşil İksir hariç)

Izgara Yılan Başı Balığı; Senin toprak direncini %10 arttırır. (Süre 10 Dakika)

Izgara Kurbağa Balığı; Senin buz direncini %10 arttırır. (Süre 10 Dakika)

Izgara Kadife Balığı; Büyü-/yakın dövüş saldırısını %3 arttırır. (Süre 10 Dakika)

Izgara Kral Yengeci; Senin karanlık direncini %10 arttırır. (Süre 10 Dakika)

Izgara Palamut Balığı; Canavarlara karşı güçlü %5 artar. (Süre 10 Dakika)

Yeni sisteme gelen balıkların yanısıra artık yeni bir oltamız var, Karbon Olta!

Karbon Olta Nedir ve Ne İşe Yarar?

Karbon Olta normal oltanın 20.seviyesinden bile balıkları daha başarılı tutmanızı sağlayacaktır. Yeni sistemde eklenen balıkları elde etme şansı daha yüksektir ama bu balıkları elde etme şansımızın dahada artması için Nesne Markette satılan Balıkçılık Klavuzunu Ejder Parası karşılığında satın almamız gerekmektedir

Balıkçılık Klavuzu 7 Günlük 18 Ejder Parası

Balıkçılık Klavuzu 15 Günlük 30 Ejder Parası

Balıkçılık Klavuzu 30 Günlük 42 Ejder Parası karşılığında satın alabilir ve buraya tıklayarak sitemiz aracılığıyla en uygun fiyatlarala güvenilir bir şekilde Ejder Parası satın alabilirsiniz!

Balıkçılık Klavuzu satın aldığınızda normal olta veya karbon oltayla arasında en az 2 kat fark olduğunu göreceksiniz eğer balık tutmayı düşünüyorsanız veya makalemizin devamında bahsedeceğimiz Balık Yapboz oyununu çok verimli bir şekilde değerlendirmek istiyorsanız Balıkçılık Klavuzu satın almalısınız.

Karbon Olta Nasıl Yapılır?

Karbon Olta, Deniz Kızı Sandığından malzemeler ile yapılır.

Deniz Kızı Sandığından ne çıkar;

Karbon Fiber

İşlenmemiş Olta

Olta Sapı 

Olta Halkası

Taş Sanatı Kitabı

Cesur Pet Kitabı

Yabani Pet Kitabı

Cesur Pet Kitabı

Protein Lokması

Rastgele Sandığı (içerisinden rastgele bir +basma itemi çıkar)

Şeftali Çiçeği Şarabı

100.000 Yang

Saldırı İksiri+10

Deniz Kızı Sandığını açabilmek içinse balık tutarak denizden elde edebileceğimiz Deniz Kızı Anahtarına ihtiyacımız var.

EpinSultan Deniz Kızı Sandığını ise 50.seviyeye ulaştıktan sonra tüm yaratıklardan ufak bir şans ile elde edebilirsiniz.

Karbon Olta İçin Gereken Malzemeler

3 adet Karbon Fiber

1 adet Olta Sapı

1 adet İşlenmemiş Olta

1 adet Olta Halkası

Bu malzemelere sahip olduktan sonra Balıkçıya gidip Arındırma butonuna basıyoruz ve Etkinlik butonuna tıklayıp malzemelerizi dizip Tamam butonuna tıklıyoruz.

Karbon Oltayı üretirken başarısız olma şansı yoktur.

EpinSultan

Balık Yapboz Oyunu Nedir?

Balık Yapboz Oyunu daha öncesinde yılda 1 gibi aralarla nadiren açılan bir oyun olsada şu anda her ay etkinlik sunucularına özel olarak yapılan yapboz dizme metoduyla oynanan ve denizden balık tutarak yapbozları elde ettiğimiz bir etkinliktir. Etkinliğe etkinliğin aktif olduğu sürelerde sağ üstteki mini haritanın üstünde bulunan E (Event) tuşuna basıp ulaşabilirsiniz.

Bu eventte minimum ortalama 20 yapboza ihtiyacımız var. Bazen şansımız yaver gitmez ve 100 yapboz parçası bile kullanmak zorunda kalabiliriz bu normaldir.

EpinSultan İşte oyundan bir görüntü.

Bu oyun hepimizin bildiği tetris oyununa oldukça benzer ve kolay bir oyundur, tüm boşlukları uygun parçalarla doldurduktan sonra kademelere göre elde edeceğimiz ödüller vardır.

1-10 Yapboz Miktarı ile bitirilen oyun bize : Altın Balık Sandığı (B) 

11-24 Yapboz Miktarı ile bitirilen oyun bize : Altın Balık Sandığı (O)

24-∞ Yapboz Miktarı ile bitirilen oyun bize : Altın Balık Sandığı (K)

Kazandıracaktır.

B = Büyük ve 3 sefer açılabilen sandıklar için ifade edilir.

O = Orta ve 2 sefer açılabilen sandıklar için ifade edilir.

K = Küçük ve 1 sefer açılabilen sandıklar için ifade edilir.

Dikkat; Diğer eventlerin çoğunda olduğu gibi Balık Yapboz Oyunu sadece event süresinde oynanır yani event bitince elinizde kalan yapbozlar çöp olur bu yüzden eventin bitmesine yakın oyunu oynamaya başlamanızı tavsiye ederiz.

Altın Balık Sandığından Ne Çıkar?

Kutsama Küresi

Kutsama Parşömeni

Arttırma Kağıdı (m)

Nesneyi Efsunla (m)

Tecrübe Yüzüğü (30 dakika sağ tıklanıp sol üstteki bonuslarımız arasına karışır o yüzden önemli bir itemdir aynı anda 1 saatlik Tecrübe Yüzüğü ve Bilgelik İksiri kullanabilirsiniz)

Ejderha Madalyası

Ruh Taşı+

Maymun Yumurtası

Hız İksiri

Kara Yağız At Mührü (15 Günlük)

Kahramanlık Madalyası (1 Günlük)

Liderin Kitabı (3 saatlik)

Delici İsabet

Kritik İsabet

Şeytan Çıkarma Parşömeni

Havai Fişek Topacı

Kral Kuşağı (Basit)

Saldırı İksiri +10

Demircinin El Kitabı

Cesaret Pelerini (20 adet)

50.000 Yang

100.000 Yang

500.000 Yang

Aşağıdaki resim bizce en iyi oynama şeklidir;

EpinSultan