EpinSultan
{{ $item.name }}
Bakiye Yükle

Metin2 Razadör Nasıl Yapılır? Detaylı Bilgiler

Metin2'de Razadör'ün nasıl yapıldığı, püf noktaları, hızlı yapma, kolaylıkla yenebilmek için gereken efsunlar ve Razadör hakkında her şey bu makalede.

Razadör Nedir?

Razadör Metin2'nin en bilinen patronlarından biridir ve yenilmesi bir hayli zordur.

Razadör'ün 30 dakika soğuma süresi vardır, yani alt ettikten sonra yeni bir tura başlayabilmek için 30 dakika beklemeniz gerekir.

Razadör'ü alt edebilirseniz kazanacağınız ganimetler;

Hırsızın Eldivenleri

Kutsama Kağıdı

Cesaret Pelerini

Razadör'ün Sandığı ve en değerli içerikleri (8-11 adet)

-Razadör Yumurtası

-Pet Kitabı Sandığı

-Geçit Bileti

-Titan Kalkanı

-Işınlanma Yüzüğü

-Ruh Kemeri

-Karanlığın Sandığı

Razadör'e Nasıl Girebilirim?

Razadör'e  Doyyumhawn bölgesinin ortasında bulunan Kırmızı Ejderha Kalesi aracılığıyla girilir ve bu kalenin en üst katı yani 7.Bölgede bulunur.

Giriş yaparken gereken koşullar ise;

-100 Seviye ve üzeri 2 kişi (grupta olmanız gerekir)

-Her giriş üyesi için 1 adet Geçit Bileti 

Razadör İçin Gereken Efsunlar Nedir?

Razadör için gereken temel efsunlar ve tavsiye edilen ek efsunlar bulunur bunlar;

-Ateşe karşı dayanıklık %90+

-Ateşin gücü %1+ (Ateş Tılsımı veya Mitsi Ejderha Yakutu kullanabilirsiniz)

-Canavarlara karşı güç (Gücünüze göre mecburi değil)

-Berserker (Gücünüze göre mecburi değil)

-Karakterinizin ihtiyacına göre Güç,Zeka,Çeviklik (Gücünüze göre mecburi değil)

-Bayılma şansı

-Zehirleme şansı (Dikkat Razadör'e zehirleme verebilmek için minimum 101 tavsiye olarak ise 103 seviye olmanız gerekir)

-Kanama şansı (Dikkat Razadör'e kanama verebilmek için minimum 101 tavsiye olarak ise 103 seviye olmanız gerekir)

-25.000 ve üzeri HP (bizce minimum 22.000 olmalı Razadör canı azaldığında çok kızgınlaşıp tek vuruşuyla sizi öldürebilir!)

Razadör'e Gidiş Bölgeleri 

Kırmızı Ejderha Kalesine giriş yaptıktan sonra 7 bölgenin giriş noktalarının tam ortasında bulunan anıta tıklayıp ilk bölgemiz için görevimizi almamız gerekiyor.

EpinSultan

Görevimizin hangisi olduğunu anıta tıklayınca önümüze gelen yazıdan öğrenebiliriz. Görev bölgesini tek tek aramak yerine sağ üstteki mini haritaya bakıp geldiğimiz yol haricinde hangi yoldaki yeşil nokta sönmüşse gideceğimiz bölge orasıdır

.EpinSultan

Şimdi size bölgelerde ne yapmanız gerektiğini anlatıcam ama bu bölgeler sizde farklı sırayla açılabilir anıta tıklayıp aldığınız görevi öğrenip nasıl yapıldığına bizim klavuzumuzdan bakabilirsiniz.

Ignator Bölgesi; Alt edilmesi bir hayli zor olan bosslardan biridir, bir skillinizle veya 2.charınız okçu ise ok atıp bulunduğu alandan kendinize slotlara hiç müdahele etmeden çekip ardından köşeye sıkıştırıp kesebilirsiniz ardından diğer slotlar otomatik olarak ölecektir.

Cehennem Ateşi Metini Bölgesi; Aynı Ignator'de olduğu gibi tek hedefimiz Cehennem Ateşi Metinidir. Metini kesip bölgedeki görevinizi tamamlamış olursunuz.

Altın Çark Bölgesi EpinSultan; İşte Razadör yapanların korkulu rüyası Altın Çark Bölgesi. Bu bölgede yapacağınız şey çevredeki slotları öldürüp Altın Dişli Çark elde etmektir, bu elde ettiğiniz çarkların doğrusunu bulana kadar bölgedeki anıta sürüklemeniz gerekmektedir.

Bu süreç maalesef 50 adet çark ile bile sonuçlanabilir, burada yapmanız gereken en mantıklı şey çevredeki Kor Alev Lordlarına mümkün oldukça dokunmamaktır. Çünkü uzun bir süreç çarkın doğrusunu bulamazsanız çevrenizde çok fazla Kor Alev Lordu birikecek ve işinizi bir hayli zorlaştıracaktır!

Maat Taşı Bölgesi EpinSultan; Bu bölgede aynı Altın Dişli Çark görevi gibi civardaki slotları temizleyerek Maat'ın Taşını düşürüyoruz ama burda önemli bir nokta var buradaki anıtların random bir sırası vardır ve bu sıra size belirtilmez.

Bu sırayı düşürdüğünüz taşları anıtlara sürükleyerek tek tek denemeniz ve anıtlardaki doğru sıralamayı ararken aynı anıta 2. Maat'ın Taşını sürükleyip karıştırmamak adına yanlış olanları hafızanıza kazımanız gerekir yoksa Altın Çark Bölgesi gibi sizin için çok zorlu bir süreç olabilir.

Bu bölgelerin haricinde 3 bölge vardır;

Bu bölgelerin 2 tanesi bölgelere giriş yapıp tüm yaratıkları temizlemekten ibarettir.

Bu bölgelerden sonraki son bölge ise nihai Razadör Bölgesidir.

Razadör Bölgesi;

EpinSultanRazadör'ün civarda bir çok koruyucusu vardır. Amacımız Razadör'ü öldürürken çevredeki yaratıklara çok fazla dokunmamak yoksa başınıza büyük bir bela alabilirsiniz.

Aynı Ignator'e uyguladığımız gibi Razadör'ü bir skill veya ok yardımıyla yanımıza getirip köşeye sıkıştırarak alt ediyoruz.

Bunları uygularken canının %15 lik kısmına geldiğinde Zehirlemeli eşyalarımızı takıp ilk önce zehirlememizi verip ardından hemen itemımızı değiştirip Kanama şansı olan takıyoruz ve Razadöre zehirleme-kanama vermiş oluyoruz.

Çok kısa bir sürede bu şekilde alt ediyoruz.

Razadör'ü köşeye sıkıştırdığınızdan ve Razadör'ünde sizi köşeye sıkıştırdığından emin olun aksi takdirde Razadör'ün attığı skill ile olduğunuz yerden çıkabilir ve tüm planı bozabilirsiniz. Böyle bir durumda zehirleme ve kanama bonusumuzun süresi git gide azalır ve Razadör'ü yenmek bir hayli zor olur.

Bu adımlar çok karmaşık ve zor gelsede 10. turunuzu yaptıktan sonra çok alıştığınız bir düzen olacak ve Razadörü 15-25 dakika içerisinde alt edebileceksiniz.

Daha fazla kazanç için Razadör'ün soğuma süresini beklerken farklı haritalarda farm yapabilirsiniz!