EpinSultan
{{ $item.name }}

League of Legends Nedir?

League of Legends Nedir?

League of Legends

            Kısaca LOL olarak bilinen League of Legends nedir? ve nasıl oynanır soruları son dönemlerde popüler olmuştur. Riot Games tarafından geliştirilmiş olan ve yayımlanan video oyunu, 27 Ekim 2009 tarihi itibari ile piyasada yerini almıştır. Warcraft III haritası olarak bilinen Defense of the Ancients örnek alınarak hazırlanan League of Legends, Moba türü bir oyundur.

            Moba yani Multipliyer Online Battle Arena çevrim içi oynana ve çok oyunculu olan bir savaş arenasıdır. Oyun belli kurallara göre oynanmaktadır. Her takımdan 5 kişi alınmak üzere bir harita içerisinde koridorlardan ilerlenir ve karşı takımın temel karargahı yok edilmeye çalışılır. Her oyunda farkındalık göstermek üzere, 3’e 3, 2’ye 2 şeklinde de oyun oynanabilmektedir.

            Çevrim içi bir strateji oyunu olan League of Legends, özellikle ilk çıktığı zamanlarda fazlası ile rağbet görmüştür ve hala da görmeye devam etmektedir. Günümüzde en fazla oynana Moba oyunu olan League of Legends, her bölge için sunucusu olan bir oyundur.

            Tempolu bir oyun olan League of Legends, rekabete dayalı bir oyundur. Strateji oyunlarında yer alan heyecanı, rol yapma oyunlarındaki öğeler ile birleştiren League of Legends, çevrim içi oynanan bir oyundur. Tasarımı ve etkili oynayışları ile şampiyonlardan kurulan iki takım, farklı savaş alanlarında ve de oyun modlarında başa baş mücadele etmektedir. Şampiyonların sürekli çeşitlendiği League of Legends, sık sık güncellenen içeriği ile ve canlı turnuvaları sayesinde son derece eğlenceli anlar yaşatan bir oyundur.

Göğüs Göğse Çarpışmalar

            Küçük çatışmalarda ve 5’e 5 olan çatışmalarda heyecanlı çarpışmalara sahne olan League Of Legends, rakiplerini yenmek için en iyi stratejilerin üretilmesi gerektiği bir oyundur. Bu oyunu oynarken, rakipleri yenmek için sürekli yeni stratejilerin üretilmesi gerekmektedir. Bu sayede takımınızı koordine ederek reflekslerini en hızlı şekilde kullanmalısın.

            Sürekli güncellenen içeriği ile çeşitli haritalara ve oyun modları sunan League Of Legends oyununda başarının yolu sizin kendi yeteneklerinizden geçmektedir. Botlara karşı mücadele seçeneği sunan League Of Legends, isterseniz lig sisteminde oynamanıza izin vermektedir.